Serie A: Pinamonti hiába duplázott, négyet kapott a Sassuolo

2023.09.17. 17:17
Fordítás után nyert a Frosinone (Fotó: Getty Images)
A Cagliari és az Udinese 0–0-s, a Monza és a Lecce 1–1-es döntetlent játszott egymással, míg a Frosinone 4–2-re megverte a Sassuolót az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 4. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Álomszerűen indult a Frosinone elleni mérkőzés Andrea Pinamonti számára: a Sassuolo csatára már a 7. percben, ziccerből bevette a hazai kaput, majd a félidő közepénél járva remek kapáslövéssel duplázott.

Az újonc azonban fordított: először a szünet előtt Valid Sedira értékesített egy tizenegyest, aztán a 70. percben egy szöglet után Luca Mazzitelli lőtt látványos gólt a vendégeknek, sőt, nem sokkal később, estében egy kipattanót is a hálóba juttatott.

A vendégek próbáltak egyenlíteni, ám a hosszabbításban annyira kinyílt a védelmük, hogy Pol Lirolának egy kontratámadás végén nem volt nehéz dolga begurítania a negyedik találatot.

Ahogyan arra számítani lehetett, nem hozott gólzáport a Cagliari és az Udinese mérkőzése. Az első félidőben a hazaiaknál volt többet a labda, de a kapura egyik gárda sem volt veszélyes, az Udinese sem tudta eltalálni azt. A helyzetek minősége alapján a hazai együttes állt közelebb a győzelemhez, ám gólt a második játékrészben sem láthattak a nézők.

Az utolsó pillanatokban a Cagliari védője, Mateusz Wieteska megkapta a második sárga lapját is, így a kiállítás sorsára jutott.

A Monza továbbra is veretlen, miután a gólok mellett a piros lapokon is megosztozott a Leccével

OLASZ SERIE A
4. FORDULÓ

Cagliari–Udinese 0–0
Kiállítva: Wieteska (Cagliari, 90+5.)
Frosinone–Sassuolo 4–2 (Sedira 45+4. – 11-esből, Mazzitelli 70., 76., Pol Lirola 90+6., ill. Pinamonti 7., 24.)
Monza–Lecce 1–1
(Colpani 24., ill. Krsztovics 3. – 11-esből)
Kiállítva:
Caldirola (85.), ill. Baschirotto (55.)

Később
Fiorentina–Atalanta 3–2 (Bonaventura 35., Lucas Martínez 45., Kouamé 76., ill. Koopmeiners 20., Lookman 53.)
Roma–Empoli 7–0 (Dybala 2., 55. – az elsőt 11-esből, Renato Sanches 8., Grassi 35. – öngól, Cristante 79., Lukaku 82., Mancini 86.)