Serie A: Dumfries és Martínez hamar megnyerte az Internek a meccset

D. S. B.D. S. B.
2023.08.28. 22:48
Megszerezte első pontját az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 2023–2024-es idényében az Udinese, amely a 2. forduló hétfői mérkőzésén 1–1-es döntetlent játszott a Salernitana vendégeként, míg a legutóbbi BL-döntős Internazionale hozta a kötelezőt, és Denzel Dumfries, valamint Lautaro Martínez góljával 2–0-ra nyert Cagliariban.

Az udineiek a mérkőzés kezdetétől nagy fölényben játszottak, de első góljukra az 57. percig kellett várni, amikor Lazar Samardzic volt eredményes (VIDEÓ ITT). Ezután viszont a salernóiak is felpörögtek, és negyedórával később Antonio Candreva passzából a szenegáli Boulaye Dia (VIDEÓ ITT) egyenlített, kialakítva az 1–1-es végeredményt.

A milánói kék-feketék nem sok esélyt adtak házigazdájuknak, a Cagliari először a 21. percben fizetett rá egy hibájára, amikor saját térfele közepén vesztett labdát, majd az új igazolás, Marcus Thuram passzából Denzel Dumfries volt eredményes (VIDEÓ ITT). Szűk tíz perccel később megduplázta a különbséget az Inter, szépen felépített támadás végén Federico Dimarco bal oldali beadását Lautaro Martínez váltotta gólra (VIDEÓ ITT).

A vendégek lendülete a folytatásban sem változott, köszönhetően Simone Inzaghi négy cseréjének is, de újabb gólt már nem tudtak szerezni, így második fordulós meccsüket is 2–0-ra nyerték meg.

OLASZ SERIE A
2. FORDULÓ

Salernitana–Udinese 1–1 (B. Dia 72., ill. Samardzic 57.)
Cagliari–Internazionale 0–2
(Dumfries 21., La. Martínez 30.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Milan–Torino 4–1 (Pulisic 33., Giroud 43., 65. – mind a kettőt 11-esből, Théo Hernandez 45+3., ill. Schuurs 36.)
Hellas Verona–Roma 2–1 (Duda 4., Ngonge 45+4., ill. Auar 56.)
Kiállítva: Hien (84., Verona)

Frosinone–Atalanta 2–1 (Harrui 5., Monterisi 24., ill. Zapata 56.)
Monza–Empoli 2–0 (Colpani 45., 53.)

VASÁRNAP JÁTSZOTTÁK
Fiorentina–Lecce 2–2 (N. González 3., Duncan 25., ill. Rafia 49., Krsztovics 76.)
Juventus–Bologna 1–1 (Vlahovics 80., ill. L. Ferguson 24.)
Lazio–Genoa 0–1 (Retegui 16.)
Napoli–Sassuolo 2–0 (Osimhen 16. – 11-esből, Di Lorenzo 64.)

1. Milan 2 2 6–1 +5 6
2. Napoli 2 2 5–1 +4 6
3. Internazionale 2 2 4–0 +4 6
4. Verona 2 2 3–1 +2 6
5. Fiorentina 2 1 1 6–3 +3 4