Serie A: újabb nápolyi népünnepély – győztes meccs után

P. K.P. K.
2023.05.07. 22:45
A Napoli-szurkolók a bajnoki címet ünneplik – a stadionban... (Fotók: AFP)
A már bajnok Napoli vasárnap hazai pályán 1–0-ra győzött a Fiorentina ellen a Serie A 34. fordulójában – a meccs után kezdetét vehette az újabb nápolyi népünnepély.

A csütörtöki, udinei pontszerzésével már biztosan bajnok Napoli Fiorentina elleni hazai meccsére ünnepelni gyűltek össze a szurkolók a Maradona-stadionban és szerte a városban az utcákon, a 8. helyen álló firenzeiek azonban nem asszisztálni érkeztek a nápolyi fiesztához – ezt több helyzettel is jelezték az első félidőben.

A kissé akadozó hazai játékhoz hozzájárulhatott, hogy több poszton is olyan játékosoknak adott lehetőséget Luciano Spalletti vezetőedző, akik eddig kevesebb játéklehetőséghez jutottak az idényben. Ráadásul a második félidő elején a Napoli kihagyott egy tizenegyest: a gólkirályi cím első számú várományosa (a meccs előtt három gól volt az előnye a 19 gólos Lautaro Martínezzel szemben), Victor Osimhen lövését kivédte Pietro Terracciano kapus.

... és azon kívül is

A folytatásban azonban már a Napoli akarata érvényesült, és a csereként beálló Hvicsa Kvarachelia által Nicolás Gonzálezzel szemben kiharcolt 11-est már gólra váltotta Osimhen. 1–0

Ezzel nyert is a Napoli, így győztes meccs után kezdődhetett meg az újabb nápolyi népünnepély a klubtörténet harmadik bajnoki címe után – remélhetőleg, a csütörtökivel ellentétben, ennek már nem lesz halálos áldozata...

Osimhen 11-esből szerezte a 23. bajnoki gólját – miután egy 11-est el is rontott a Fiorentina ellen
VERONA-SIKER LECCÉBEN
Vasárnap este a 16. Lecce a 17. Veronát fogadta. A hazaiak hiába támadtak többet, a mérkőzés egyetlen gólját a vendégek részéről Cyril Ngonge lőtte, aki hat perccel a becserélését követően talált be egy kontrából, labdája a Lecce játékosa, Federico Baschirotto lábán megpattanva került a kapuba. A Verona sikerével egy pontra megközelíti a tabellán a Leccét.