Serie A: legyőzte a Bologna az Atalantát; Samp-vereség

B. A.B. A.
2023.04.08. 18:40
A Bologna két góllal legyőzte az Atalantát (Fotó: Getty Images)
A Spezia 1–1-es döntetlent játszott a Fiorentina vendégeként az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 29. fordulójában. A Cremonese kétszer is hátrányban volt, végül mégis nyert a Sampdoria vendégeként, míg a Bologna kétgólos sikert aratott Bergamóban, az Atalanta ellen.

Fiorentina–Spezia

A firenzei csapat remek formában van, a legutóbbi 11 mérkőzésén nem kapott ki. A kiesés ellen menekülő Spezia ellen is jól kezdett a Fiorentina, és már a 25. percben megszerezte a vezetést.

A hazaiak már a Spezia térfelén letámadtak, majd labdaszerzést követően Cristiano Biraghi remek szólót mutatott be, a középre tett labdába Przemyslaw Wisniewski ért bele szerencsétlenül, így a labda a saját kapujában kötött ki. 1–0

A Speziának hét perc kellett az egyenlítéshez. Bartlomiej Dragowski kapuskirúgása átszállt mindenki felett, M'Bala Nzola elvitte Pietro Terracciano mellett a labdát, majd a bevetődő védő lába között a kapuba talált. 1–1

A Fiorentina volt aktívabb a második félidőben, Josip Brekalo a 61. percben a kapufát is eltalálta, gól azonban született.

Atalanta–Bologna

Az Atalanta legutóbb 2019-ben kapott ki a Bolognától, vendégként ráadásul még régebben, 2009-ben nyert legutóbb a bolognai csapat.

A 31. percen volt a mérkőzés első nagyobb helyzete, Rasmus Höjlund kétszer is próbálkozhatott, előbb Lukasz Skorupski, majd a védelem tisztázott. Hiába irányította a játékot az Atalanta, a Bologna szerezte meg a vezetést, Nicola Sansone tekert bal lábbal a kapuba. 0–1

Riccardo Orsolini a 80. percben betalált, gólját azonban a VAR les miatt érvénytelenítette. Hat perccel később már érvényes gólt szerzett a 26 éves olasz, Joshua Zirkzee passzából volt eredményes. 0–2

Az Atalanta előnye így már csak négy pont a Lazio ellen pályára lépő Juventus előtt, és öt a Bologna előtt.

Sampdoria–Cremonese

A bajnokság utolsó két helyezettje játszott egymással Genovában. A Sampdoria szerezte meg a vezetést a 16. percben, Mehdi Lerisz érkezett remek ütemben Tommaso Augello beadására, és közelről a kapuba bólintott. 1–0

Duplázhatott volna a hazai csapat, de Alessandro Zanoli lövését védte Marco Carnesecchi. A Cremonese a 35. percben megbüntette a kihagyott Sampdoria-ziccert, Paolo Ghiglione közvetlen közelről volt eredményes. 1–1

A 66. percben ismét vezetést szerzett a Sampdoria. Ismét Augello adta be középre a labdát, ezúttal Sam Lammers érkezett, és az ötösön belül a léc alá fejelt. 2–1

A Cremonese a mérkőzés hajrájában másodjára is egyenlített. Círiel Dessers beadásából Luka Locsosvili mellkasáról a kapuba pattant a labda. 2–2

A hosszabbítás ötödik percében Leonardo Sernicola bombájával a győzelmet is kiharcolták a vendégek. 2–3

A Cremonese győzelmével megelőzte a Sampdoriát, ám mindkét csapat messze van a bennmaradást jelentő 17. helytől.

OLASZ SERIE A
29. FORDULÓ
Atalanta–Bologna 0–2
(Sansone 49., Orsolini 86.)
Sampdoria–Cremonese 2–3
(Lerisz 16., Lammers 66., ill. Ghiglione 35., Locsosvili 85., Sernicola 90+5.)
Fiorentina–Spezia 1–1
(Wisniewski 25. – öngól, ill. Nzola 32.)

Később
18.30: Torino–Roma (Tv: Sport1)
18.30: Hellas Verona–Sassuolo (Tv: Sport2)
20.45: Lazio–Juventus (Tv: Sport1)

Korábban
Udinese–Monza 2–2 (Lovric 18., Beto 90+2. – 11-esből, ill. Colpani 48., Rovella 56.)