Serie A: a Roma torinói sikerével feljött a harmadik helyre

B. A.B. A.
2023.04.08. 20:34
Dybala gólja döntött Torinóban (Fotó: Getty Images)
A Roma 1–0-ra nyert Torinóban az olasz élvonalbeli labdarúgó bajnokság (Serie A) 29. fordulójában, így a Napoli és a Lazio mögött már a harmadik a tabellán. A Sassuolo hiába vezetett sokáig, a Verona a 84. percben Federico Ceccherini révén szögletből egyenlített, majd a hosszabbításban Adolfo Gaich a győztes gólt is megszerezte a Veronának.

Torino–Roma

A Roma abban a tudatban lépett pályára Torinóban, hogy egy győzelemmel feljön a tabella harmadik helyére. Ennek szellemében Paulo Dybala már a nyolcadik percben megszerezte a vezetést azt követően, hogy Perr Schuurs kezezése miatt büntetőt rúghatott. 0–1

A második játékrész elején mindkét csapat előtt adódott gólszerzési lehetőség. Alekszej Mirancsuk próbálkozását Rui Patrício védte, míg a rómaiak részéről Dybalának nem jött össze a duplázás.

A Roma nem mutatott sokat, győzelme azonban egy pillanatra sem volt veszélyben. A szerzett három ponttal a Milant és az Intert megelőzve már a harmadik a tabellán.

Verona–Sassuolo

A mérkőzés első nagyobb helyzetéből rögtön gól született. Domenico Berardi cselezgetett a jobb oldalon, a beadásából Abdu Harrui az ötösről a kapuba fejelt. 0–1

A Sassuolo nem állt meg, próbálta növelni előnyét. Andrea Pinamonti előtt adódott a legnagyobb helyzet, lövését azonban Lorenzo Montipo hárította. A vendéghelyzetekből nem született gól, amit a Verona könyörtelenül kihasznált. A 84. percben Cyril Ngonge szögletéből Federico Ceccherini fejelt a rövid sarokba. 1–1

A Sassuolo nem tudta tartani a döntetlent: Adolfo Gaich óriási kapushibát kihasználva a hosszabbítás ötödik percében távolról betalált, így a Verona megnyerte a találkozót. 2–1