Serie A: pontegyenlőség esetén bajnoki döntőt játszanak

I. SZ., MTII. SZ., MTI
Vágólapra másolva!
2022.06.28. 19:54
Címkék
A következő szezontól döntőt rendeznek az olasz labdarúgó-élvonalban, ha az idény végén két csapat azonos pontszámmal végez a tabella élén.

Az olasz szövetség (FIGC) keddi bejelentése szerint ha a finálé döntetlenre végződik, nem lesz hosszabbítás, azonnal tizenegyespárbaj következik.

Korábban csak egyszer rendeztek döntőt a Serie A-ban, 1964-ben Rómában a Bologna 2–0-ra legyőzte az Internazionalét, ezzel megszerezte hetedik, egyben eddigi utolsó bajnoki címét.

Ha három vagy több csapat végez ugyanannyi ponttal az élen, akkor az egymás ellen szerzett pontjaik száma, illetve a gólkülönbség rangsor, és az így kialakuló minitabella első két helyezettje mérkőzik meg egymással.

A szövetség elnöke, Gabriele Gravina kijelentette, támogatja, hogy a scudetto a jövőben minden idény végén egy mérkőzésen dőljön el, hogy izgalmasabb legyen a bajnokság.

Legfrissebb hírek

Paz-gól és -gólpassz, Fabregasék elvették a Juventus veretlenségét

Olasz labdarúgás
1 órája

Bonny korai gólja döntött, az Inter mindhárom pontot elvitte a Stadio Olimpicóból

Olasz labdarúgás
17 órája

Az exnápolyi Simeone góljával fektette két vállra a címvédőt a Torino

Olasz labdarúgás
20 órája

„Teljesen abszurd” – Adrien Rabiot a Milan Ausztráliába költöztetett bajnokijáról

Olasz labdarúgás
2025.10.08. 09:00

Bősze Levente: Van esélyem bemutatkozni a Serie A-ban

Légiósok
2025.10.07. 07:31

Höjlund: Conte igazi csúcsedző, pont ez kell most nekem

Olasz labdarúgás
2025.10.06. 21:54

Allegri: Leaónak meg kell ezt tanulnia! – dühös volt a Milan vezetőedzője

Olasz labdarúgás
2025.10.06. 08:43

Höjlund volt a Napoli nyerőembere, hátrányból győzött a címvédő

Olasz labdarúgás
2025.10.05. 20:02
Ezek is érdekelhetik