Veszélyben a BL-indulás? A Juventus kikapott az Atalantától

H. D.H. D.
2021.04.18. 14:50
Malinovszkij (18) gólja döntött, az Atalanta legyőzte a Juventust (Fotó: AFP)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 31. fordulójának vasárnapi játéknapján a címvédő Juventus idegenben 1–0-ra kikapott az Atalantától. A Lazio nyolcgólos meccsen nyert a Benevento ellen (5–3), míg a Bologna 4–1-re legyőzte a Speziát.

OLASZ SERIE A
31. FORDULÓ
ATALANTA–JUVENTUS 1–0 (0–0)
Bergamo,
Atleti Azzurri d'Italia Stadion, zárt kapuk mögött. Vezette: Orsato
Atalanta: Gollini – Tolói, Palomino, Djimsiti – Maehle (Malinovszkij, 72.), De Roon, Freuler, Gosens – Pessina (Pasalic, a szünetben) – L. Muriel (Ilicic , 68.), Duván Zapata. Vezetőedző: Gian Piero Gasperini
Juventus: Szczesny – Cuadrado, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro – McKennie (Arthur, 77.), Bentancur, Rabiot, Chiesa (Danilo, 58.) – Dybala (Kulusevski, 68.), Morata. Vezetőedző: Andrea Pirlo
Gólszerző: Malinovszkij (87.)

A listavezető Inter mögött 12 pontos hátránnyal a harmadik helyen álló Juventusnak a címvédés helyett már sokkal inkább a Bajnokok Ligája-indulást érő helyek megszerzésére kell koncentrálnia, ebből a szempontból különösen fontos volt közvetlen riválisa, a negyedik helyen álló Atalanta elleni idegenbeli rangadó.

Andrea Pirlo, a torinóiak vezetőedzője már a mérkőzés előtti sajtótájékoztatón elárulta, a sérült Cristiano Ronaldo helyett Paulo Dybala kezd majd. Ez így is történt, az argentin támadó január óta először lépett pályára a torinói csapatban.

A mérkőzés meglehetősen eseménytelenül indult, az első félidőben mind a két oldalon csak egy-egy nagy helyzetet jegyezhettünk fel: a 24. percben Pessina lövése után kevéssel kerülte el a Juventus kapuját a labda, tíz perccel később pedig Federico Chiesa szerzett labdát a hazaiak tizenhatosán belül, passza után azonban Álvaro Morata ziccerben pontatlanul célzott.

A fordulás után nem nagyon változott a játék képe, kaput eltaláló lövést sokáig nem jegyezhettünk fel, inkább csak a mezőnyben gyűrték egymást a felek. Aztán a hajrában a csereként pályára lépő RuszlanMalinovszkij távoli szabadrúgása után Wojciech Szczesny nyomta szögletre a labdát, a gyorsan elvégzett sarokrúgást követően pedig ismét az ukrán középpályás próbálkozott, s a blokkolni igyekvő Alex Sandróról védhetetlenül pattant a kapuba a labda. 1–0

Ruszlan Malinovszkij gólja

A hajrában az eredmény már nem változott (1–0), az Atalanta a BL-indulás szempontjából nagyon fontos három pontot szerzett a Juventus ellen.

A Lazio alig több mint fél óra után már három góllal vezetett a Benevento ellen, a kiesés elől menekülő kiscsapat azonban felzárkózott. A hajrában már csak egygólos volt a házigazda előnye, ám a ráadásban a korábban büntetőt is hibázó Ciro Immobile bebiztosította a Lazio győzelmét. 5–3

A Bologna esélyt sem hagyott a Speziának, hazai pályán 4–1-re legyőzte az ellenfelét.

TOVÁBBI EREDMÉNYEK
AC Milan–Genoa 2–1 (Rebic 13., Scamacca 68. – öngól, ill. Destro 37.)
Bologna–Spezia 4–1 (Orsolini 12. – 11-esből, Barrow 18., Svanberg 54., 60., ill. Ismajli 34.)
Lazio–Benevento 5–3 (Depaoli 10. – öngól, Immobile 20., 90+6., J. Correa 36. – 11-esből, Montipo 48. – öngól, ill. Sau 45., Viola 63. – 11-esből, Glik 85.)
Torino–AS Roma 3–1 (Sanabria 57., Zaza 71., Rincón 90+2., ill. Borja Mayoral 3.)
Napoli–Inter 1–1 (Handanovic 36. – öngól, ill. C. Eriksen 55.)

Szombaton játszották
Sampdoria–Hellas Verona 3–1 (Jankto 46., Gabbiadini 72. – 11-esből, Thorsby 82., ill. Lazovics 13.)
Crotone–Udinese 1–2 (Simy 68. – 11-esből, ill. De Paul 41., 74.)

Sassuolo–Fiorentina 3–1 (Berardi 59. – 11-esből, 62. – 11-esből, Ma. Lopez 75., ill. Bonaventura 31.)
Cagliari–Parma 4–3 (Pavoletti 39., Marin 66., Pereiro 90+2., Cerri 90+4. ill. Pezzella 5., Kucka 31., Man 59.)

MÁSODIK FÉLIDŐ

90+3. perc: Véget ért a mérkőzés, az Atalanta 1–0-ra legyőzte a Juventust.

90+3. perc: Cuadrado kapott sárga lapot.

90+2. perc: Cuadrado jobb oldali szabadrúgása után elfejelték a labdát a hazaiak.

90. perc: Három perc a ráadás.

87. perc: GÓL! VEZETÉST SZERZETT AZ ATALANTA! A gyorsan elvégzett bal oldali szöglet után Ruszlan Malinovszkij lőtt 17 méterről, a labda irányt változtatott a blokkolni igyekvő Alex Sandrón, és a kapu jobb oldalában kötött ki – Szczesnynek így esélye sem volt… 1–0

86. perc: Védés!Malinovszkij szabadrúgása után Szczesny nyomta szögletre a bal felső sarokba tartó labdát.

82. perc: Djimsiti rúgta fel Cuadradót, ezért is járt a sárga lap.

79. perc: Ismét villant a sárga lap, Malinovszkij a felezővonalnál letalpalta Arthurt.

78. perc: Gosens sárgult be.

77. perc: Cseréltek a vendégek, McKennie helyére Arthur állt be.

73. perc: Bonucci még pályára sem lépett, de sárga lapot kapott.

72. perc: Újabb Atalanta-csere, Maehle helyére Malinovszkij állt be.

70. perc: Lehetőség! Ilicic jobb oldali beadása után Zapata csúsztatta kevéssel a kapu mellé a labdát.

68. perc: Cseréltek a hazaiak is, Muriel helyére Ilicic állt be.

68. perc: Cseréltek a vendégek, Dybalát Kulusevski váltotta.

60. perc: Muriel próbálkozott egy lövéssel, de nem találta el a kaput.

58. perc: Chiesa megsérült, Pirlónak cserélnie kell, Danilo folytatja a helyén.

46. perc: Elkezdődött a második félidő.

A szünetben cseréltek a hazaiak, Pessina helyére Pasalic állt be.

Az első félidőben nem született gól (Fotó: AFP)

ELSŐ FÉLIDŐ

45+1. perc: Véget ért az első félidő.

45+1. perc: Cuadrado szabadrúgása után De Ligt csúsztatta a kapu mellé a labdát.

45. perc: Egy perc a ráadás.

44. perc: Cuadrado passza után Chiesa lőtt 13 méterről, de Maehle a labda útjába vetődött, és blokkolt.

39. perc: Dybala bal oldali szöglete után De Ligt fejelte a kapu mellé a labdát.

34. perc: Helyzet! Chiesa szerelte a tizenhatoson belül Maehlét, majd Moratának passzolt, a spanyol csinált egy cselt, majd lőtt, de pontatlanul célzott.

30. perc: Chiellini a tizenhatoson belülről ballal lőtt, a labda azonban szögletre pattant egy hazai védőről.

24. perc: Helyzet! Pessina jobbról húzott befelé, majd a tizenhatoson belülről jobbal lőtt, de a labda elsuhant a bal oldali kapufa mellett.

19. perc: Muriel szöglete veszélytelen volt.

19. perc: Maehle lövése után szögletre pattant a labda egy Juventus-játékosról.

7. perc: Dybala bal oldali szöglete után nem alakult ki helyzet, sőt, a hazaiak kaptak szabadrúgást.

4. perc: Cuadrado borította fel Murielt a tizenhatoson belül,d e ezért nem járt büntető.

A hazaiak kék-fekete, a vendégek fekete-fehér mezben léptek pályára.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés, a vendégek indították útjára a labdát.

Köszöntjük kedves olvasóinkat, hamarosan kezdődik az Atalanta–Juventus mérkőzés a Serie A 31. fordulójában. Tartsanak velünk!

ELŐZMÉNYEK

Tekintve, hogy nyolc fordulóval a bajnokság vége előtt a Juventus hátránya tizenkét pont az Internazionaléval szemben, nem kockázatos kijelenteni, tíz év után először nem a torinóiak lesznek a bajnokok. Ez már önmagában fájdalmas csapás a Juvénak, amelynek még a BL-indulásért is meg kell küzdenie. Jelenleg a harmadik helyen áll, és vasárnap a liga leggólerősebb klubjához, a negyedik Atalantához megy, a Serie A góllövőlistájának éllovasa ugyanakkor a Juventusban futballozik – csakhogy szombaton kiderült, Cristiano Ronaldo sérülés miatt kihagyja a rangadót.

„Van egy fontos hiányzónk – kezdte szombati sajtótájékoztatóját Andrea Pirlo, a torinóiak vezetőedzője. – A combhajlító izmával van baj, a héten nem tudott olyan intenzitással készülni, ahogyan szeretett volna. Túl kockázatos lett volna magunkkal vinni Bergamóba, bízunk benne, hogy a szerdai, Parma elleni bajnokira felépül. Az Atalanta ellen Paulo Dybala kezd.”

Noha Dybala képességeihez kétség sem fér, az argentin támadó legutóbb január elején volt kezdő a bajnokságban, utána sérülés miatt április elejéig hiányzott, a legutóbbi két ligameccsen csereként lépett pályára. SZ. E. M.