Serie A: egyre messzebb a Milantól az Európa-liga

2014.05.11. 14:35
A Milan a hajrában bukott el két pontot az Atalanta ellen (Fotó: Reuters)
Az olasz Serie A 37. fordulójában a Milan 2–1-es vereséget szenvedett idegenben az Atalantától.

A mérkőzésnek csak a Milan számára volt tétje, Clarence Seedorf csapata csalódást keltő szezonját szeretné kijavítani az idény végén azzal, hogy legalább az Európa-liga-indulást kiharcolja. Az első félidő nem hozott gólt, Mario Balotelli labdája csak kapufáig jutott el, míg Nigel de Jong egy ollózással vétette észre magát, ami kevéssel ment mellé.

A szünetben cserélt a Milan, ez máskor nem feltétlenül lenne említésre méltó, most azonban igen, hiszen Honda Keiszukét Stephan El Shaarawy váltotta, aki 2013 decembere óta nem lépett pályára sérülés miatt.

Az 52. percben megszerezték a vezetést a vendégek, Sulley Muntari centerezett a méteres lesen álló Balotelli felé, a menteni igyekvő Gianpaolo Bellini pedig saját kapujába lőtt. (0–1) Nem örülhetett sokáig a Milan, a 67. percben Kévin Constant szabálytalansága után büntetőhöz jutott az Atalanta, Germán Denis pedig nem hibázott. (1–1) A hátralévő időben Balotelli újra a kapufát találta el, majd a 96. percben Franco Brienza harminc méterről óriási gólt lőtt! (2–1)

Veresége után a Milan nem tudta megelőzni a hatodik helyen álló Torinót – amely 15 órától lép pályára –, és egyre távolabb kerül tőle az Európa-liga-indulás.

OLASZORSZÁG, SERIE A
37. FORDULÓ
Atalanta–AC Milan 2–1 (Bellini 51. – öngól, Brienza 96., ill. Denis 67. – 11-esből)

KORÁBBAN
Internazionale–Lazio 4–1(Palacio 7., 37., Icardi 34., Hernanes 79., ill. Biava 2.)
Hellas Verona–Udinese 2–2(Toni 14., Hallfredsson 54., ill. Di Natale 56., Badu 92.)

1. Juventus 36 31 3 2 76–23 +53 96
2. Roma 36 26 7 3 72–23 +49 85
3. Napoli 36 21 9 6 67–36 +31 72
4. Fiorentina 36 18 7 11 62–42 +20 61
5. Internazionale 37 15 15 7 61–37 +24 60
6. Torino 36 15 10 11 55–45 +10 55
7. Parma 36 14 12 10 55–45 +10 54
8. Verona 37 16 6 15 61–63 –2 54