Serie A: római siker a Parma ellen - 80 perc alatt

2014.04.02. 20:21
A Roma 4–2-re legyőzte a Parmát a Serie A 22. fordulójában félbeszakadt, majd a mai napon befejezett mérkőzésen. A fővárosi együttes a szünetben 2–1-re vezetett, majd a második játékrészben végleg eldöntötte a mérkőzést.

Február elején a hatalmas esőzés miatt a 11. percben félbeszakadt a Roma–Parma mérkőzés a 22. fordulóban. A szövetség határozata szerint ma a 9. perctől folytatták a találkozót. Mondhatni, bekezdtek a csapatok…

Római siker a Parma ellen

Ezequiel Schelotto már a 2. percben – ami tulajdonképpen a 10. volt – a kapu fölé fejelt nagy helyzetben. A másik oldalon viszont gól is született.

A 12. percben Mattia Destro került helyzetbe, majd miután eltekerte a labdát Mirante kapus mellett, a labda a kapufán csattant. A kipattanó viszont Gervinho elé került, aki az üres kapuba passzolt.
A 15. percben egyenlített a vendégcsapat, miután négy Roma-védő közelről figyelte, ahogy Acquah a kapura fordul, majd 11 méterről a kapuba lő.

A lüktető iramú mérkőzésen egy percet kellett várni az újabb gólra: Pjanic három Parma-játékos között betört a tizenhatoson belülre, középre adott labdáját pedig Totti emelte fel a felsőbe.
Kemény kezdés volt a két csapattól, nem is lehetett várni hasonló folytatást. Persze akadt még esemény az első játékrészben – például Destro les miatt meg nem adott gólja, valamint újabb kapufája.
A második félidő elején ismét Gervinho indult meg ellenállhatatlanul, szerencséje is volt, hogy blokkolt lövése után visszakerült hozzá a labda, pontosabban az érkező Pjanic örült ennek a legjobban, és laposan a jobb alsó sarokba lőtt.

Ez a gól gyakorlatilag eldöntötte a három pont sorsát, a folytatásban a Parmának már nem volt esélye ledolgozni kétgólos hátrányát. Sőt! Rodrigo Taddei még egyet bevágott a vendégeknek, amivel 4–1-re nyert volna a Roma, ha nem szépített volna a 90. percben Jonathan Biabiany.

Megjegyzendő, a Parma-játékos szépségdíjas találatot szerzett: bal felsőbe tekert labdája azonban csak szépségtapasz volt a vendégeknek, pontot nem ért.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

SERIE A
22. FORDULÓ

Roma–Parma 4–2 (Gervinho 12., Totti 16., Pjanic 49., Taddei 82., ill. Acquah 15., Biabiany 90.)

1. Juventus 31 26 3 2 67–22 +45 81
2. Roma 31 22 7 2 62–17 +45 73
3. Napoli 31 19 7 5 59–32 +27 64
4. Fiorentina 31 15 7 9 49–33 +16 52
5. Internazionale 31 12 13 6 49–33 +16 49
6. Parma 31 12 11 8 51–41 +10 47
7. Atalanta 31 14 4 13 37–39 –2 46
8. Lazio 31 12 9 10 40–40 0 45