A Napoli és az Inter is ráfázott az ömlő esőben

2014.01.19. 17:05
A Napoli a hajrában engedte ki a kezéből a Bologna elleni győzelmet
Az olasz labdarúgó Serie A 20. fordulójában sok pályán nehezítette a szakadó eső a csapatok dolgát: a Napoli ikszelt Bolognában, a pocsék formában levő Inter kikapott a Genoa otthonában, a Fiorentinát pedig új szerzeménye, Alessandro Matri vezette győzelemre.

BOLOGNA–NAPOLI

Bár a kiesés ellen küzdő Bologna volt a nápolyiak ellenfele, Rafa Benítez együttese nem volt egyszerű helyzetben, hiszen a Roma és a Juventus sikere miatt mindenképpen nyernie kellett idegenben, ha továbbra is tapadni akart a riválisokra.

A sokkal esélytelenebbnek tartott Bologna kispadján mindössze második meccsén ülő Davide Ballardini csapata bátran kezdett, és hatalmas meglepetésre a 37. percben a vezetést is megszerezte. Egy gyors kontra után Diamanti tekerte a labdát a Raúl Albiol mellől ellépő Rolando Bianchi fejére, a Bologna csatára pedig tíz méterről nem hibázott, higgadtan a bal alsóba bólintott.

A gól után sem játszott sokkal jobban a Napoli, de a 60. percben így is egyenlített tizenegyesből. A tizenhatoson belül Dzemali esett nagyot a védők szorításában, a játékvezető pedig azonnal a tizenegyespontra mutatott. A labda mögé Gonzalo Higuaín állt, és magabiztosan a kapu közepébe bombázott.

Az egyenlítő gól felébresztette a vendégeket, a 80. percben pedig a vezetést is megszerezték nagy nehezen. José Callejón ment el a jobb szélen, majd lőtt kiszorított szögből. A spanyol csatár remekül találta el a labdát, így lökete utat talált Curci mellett a jobb alsóba.

A végére aztán jött a meglepetés, a 90. percben egyenlített a Bologna. Hazai szöglet után Fernández fejelt Bianchi elé, az olasz támadó pedig kegyetlenül bevágta a labdát hét méterről Rafael Cabral kapujába, így kialakítva a 2–2-es végeredményt.

A TÖBBI PÁLYÁN

A Genoa–Inter mérkőzésen az ömlő eső finoman fogalmazva sem kedvezett a játéknak (sokatmondó volt egy Palacio-lövés, amely a kapu mögötti fogóhálóba vágódott és óriási „zuhanyt” indított el), a pálya egyes pontjain állt a víz… Ez persze hozott rendesen mókás jeleneteket – az egyik legjobbnál Alberto Gilardino egy ízben úgy került ziccerbe, hogy az Inter-védők valóságos futballvígjátékot rendeztek, hogy aztán a lövés két pocsolyán lelassulva ártalmatlanul jusson el Handanovicig…

A sokszor élvezhetetlen „vízicsata” itt is, ott is hozott helyzeteket, ám Mattia Perin és Samir Handanovic is állta a sarat, a kapuk előtti kaotikus szerencsejátékban pedig rendre nem a támadók nyertek. A hajrában előbb Cambiasso, aztán Gilardino hibázott nagy helyzetben, majd a 83. percben egy bal oldali szögletrúgás után Luca Antonelli érkezett egyedül, és az Inter hálójába fejelt. A Genoa ezzel kigyötörte a győzelmet, az Internél szólhatnak a vészharangok, a milánói csapat legutóbbi nyolc bajnokijából csak egyet nyert meg (igaz, az a Milan elleni derbi volt). A mérkőzést a Genoa keretébe tartozó Tőzsér Dániel a kispadról nézte végig.

A Fiorentina az első félidő közepén kétszer is lecsapott gyors egymásutánban, a héten edzőt váltó Cataniának ezt követően 0–2-ről kellett volna „alkotnia”. Nem sikerült, sőt a frissen szerződtetett Alessandro Matri a szünetig megszerezte második (és csapata harmadik) gólját, a Fiorentina simán nyert, és egyre inkább meglép a középmezőny tagjaitól. A firenzei csapat sorozatban az ötödik bajnoki mérkőzésén őrizte meg kapuját a góltól, ilyenre az 1981–1982-es szezon óta nem volt példa. A Catania békaperspektívából, sereghajtóként szemlélheti a tabella állását.

A legutóbb a Milannal elbánó (így Allegri bukását okozó) Sassuolo visszatért a rossz formához, és otthon kapott ki a Torinótól, az Atalanta Giacomo Bonaventura góljával győzte le a Cagliarit, a Parma a hajrában nyerte meg a Chievo elleni mérkőzést.

OLASZORSZÁG, SERIE A
20. FORDULÓ
Udinese–Lazio 2–3 (Di Natale 8. – 11-esből, Agyemang-Badu 68., ill. Candreva 62. – 11-esből, Lazzari 82. – öngól, Hernanes 90.)
Atalanta–Cagliari 1–0 (Bonaventura 68.)
Bologna–Napoli 2–2 (Bianchi 37., 91., ill. Higuaín 62. – 11-esből, Callejón 80.)
Catania–Fiorentina 0–3 (M. Fernández 25., Matri 28., 41.)
Chievo–Parma 1–2 (Paloschi 15., ill. Cassano 27., A. Lucarelli 93.)
Genoa–Internazionale 1–0 (Antonelli 83.)
Sassuolo–Torino 0–2 (Immobile 26., Brighi 49.)
Milan–Verona 1–0 (Balotelli 82. – 11-esből)

1. Juventus 20 18 1 1 50–14 +36 55
2. Roma 20 14 5 1 42–10 +32 47
3. Napoli 20 13 4 3 43–22 +21 43