Serie A: Totti betalált, hibátlan maradt a Roma

2013.09.16. 22:38
Francesco Totti pályafutása 18. gólját szerezte a Parma ellen (Fotó: Action Images, archív)
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) harmadik fordulójának záró mérkőzésén a Roma a szünetben még vesztésre állt, a második félidőben azonban fordított, és 3–1-es győzelmet aratott a Parma otthonában, így a Napolihoz hasonlóan továbbra is százszázalékos a bajnokságban.

Az első félidőben Maicon hatalmas helyzete és Francesco Totti távoli lövése után megszerezhette volna a vezetést a Roma, végül azonban a hazaiak vonulhattak előnnyel a félidőre.

A 39. percben Mattia Cassani jobb oldali beadását követően Jonathan Biabiany fejelt hajszálpontosan a bal kapufa mellé. 1–0

A szünetben a „farkasok" vezetőedzője, Rudi Garcia alaposan kioszthatta játékosait, hiszen a második játékrészéből másfél perc sem telt el, amikor kiegyenlítettek a vendégek.

Miralem Pjanic löbbölte be a labdát a védők mögé, a kilépő Alessandro Florenzi pedig tizenkét méterről gondolkodás nélkül a bal felső sarokba bombázott. 1–1

A folytatásban is a Roma támadott többet, de sokáig nem sikerült ismét feltörnie a Parma védelmét. A 70. percben aztán megvillant a fővárosiak legnagyobb klasszisa: Kevin Strootman remek ütemben tálalt a leshatáron kilépő Totti elé, akinek rengeteg ideje volt, hogy eldöntse, hogyan használja ki a helyzetét, végül a másik irányba eldőlt kapus mellett higgadtan a jobb alsóba passzolt. A római csapatkapitány a 18. gólját szerezte a Parma ellen, amelynél többször semelyik másik olasz csapat kapuját nem tudta bevenni. 1–2

A hazaiak a hajrában sem tudtak komoly lehetőséget kidolgozni, Amauri lövését leszámítva Morgan De Sanctisnak gyakorlatilag nem akadt védeni valója.

A találkozó végérvényesen a 85. percben dőlt el, amikor Strootman tizenegyesből kíméletlenül a léc alá vágta a labdát. 1–3

A Roma három bajnoki után továbbra is hibátlan, és a Napolival karöltve kilenc ponttal a táblázat élén áll, míg a Parma első győzelme egyelőre várat magára.

Parma 1 - 3 AS Roma (16-09-2013) by film-shqip