Olasz Kupa: Weisz Árpádra emlékeznek az Inter-Bolognán

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2013.01.09. 16:29
Weisz Árpádra, a Bologna és az Internazionale egykori magyar edzőjére emlékeznek a két labdarúgócsapat jövő keddi, milánói kupamérkőzésén.

A La Repubblica című napilap bolognai kiadása arról írt, hogy a helyi klub kezdeményezésére Massimo Moratti, a milánóiak elnöke is igent mondott, és az ötletet támogatta Virginio Merola bolognai, valamint Giuliano Pisapia milánói polgármester is, továbbá több ismert olasz sportújságíró, közöttük Matteo Marani, aki 2007-ben könyvet írt Weisz Árpádról.

Az 1896-ban Solton született Weiszt a mai napig Olaszország egyik legsikeresebb edzőjeként tartják számon, a labdarúgás-elmélet és az olasz edzőszakma úttörőjeként ismert.

Weisz a harmincas években először az Internazionale (akkor Ambrosiana), majd a Bologna trénere volt. Ő a legfiatalabb edző, aki bajnokságot nyert Olaszországban – 1930-ban, 34 évesen az Internazionale kispadján –, és minden idők egyik legjobb olasz labdarúgója, Giuseppe Meazza felfedezőjeként is emlegetik.

Az 1938-ban a faji törvények miatt Olaszországból elmenekült, majd 1944. január 30-án az auschwitzi haláltáborban feleségével és gyermekeivel együtt meghalt Weisz tiszteletére tavaly januárban a Giuseppe Meazzáról elnevezett milánói stadionban emléktáblát avattak fel.

Legfrissebb hírek

51 év után jutott ismét kupadöntőbe a Bologna

Olasz labdarúgás
5 órája

A frissebb Milan nyerte a városi derbit, az Intert búcsúztatva bejutott az Olasz Kupa döntőjébe

Olasz labdarúgás
2025.04.23. 22:58

A holland gólkirályjelöltet figyeli az Inter – sajtóhír

Olasz labdarúgás
2025.04.23. 16:18

A Man. City kapta a legtöbb pénzt válogatott játékosai után, Magyarországon a Ferencváros az első

Minden más foci
2025.04.22. 13:21

Bajnoki döntő a scudettóért 61 év után? Mutatjuk, hogyan lehetséges ez

Olasz labdarúgás
2025.04.21. 10:32

Serie A: hajrában szerzett góllal kapott ki Bolognában az Inter

Olasz labdarúgás
2025.04.20. 19:58

Marcus Thuram megsérült, kihagyhatja a jövő heti milánói derbit

Olasz labdarúgás
2025.04.18. 16:57

Dupla Tízes: elmaradt a csoda – mentálisan gyengébb Real Madrid vagy feltörhetetlen Arsenal? 

Bajnokok Ligája
2025.04.17. 15:40
Ezek is érdekelhetik