A kétszázados Totti mentette meg a Romát

2011.03.20. 14:25
Totti már 201 bajnoki gólnál jár (Fotó: Imago – archív)
A Fiorentina 2–2-es döntetlent játszott az AS Romával az Artemio Franchi Stadionban az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 30. fordulójában. A több nagy is helyzetet kialakító lilák kétszer is vezetést szereztek, de a 200. bajnoki gólját megszerző Francesco Totti mindkétszer egyenlített.

A Fiorentina az AS Romát fogadta a forduló vasárnap ebédidőben rendezett mérkőzésén, és a hazaiak már a harmadik percben helyzetbe kerültek, amikor Valon Behrami vitte el a labdát, majd ívelt középre, ahol az érkező Alberto Gilardino föléfejelt.

A 22. percben aztán a vezetést is megszerezték a lilák Adrian Mutu kiváló egyéni akciója végén. A román csatár egyedül vezette a labdát a vendégek védőire, majd eltolta azt Juan mellett, és a hosszúba lőtt. 1–0

Néhány perccel később Gilardino veszélyeztetett, ám hazai találat helyett a Roma egyenlített. John Arne Riise tört be a tizenhatosra a bal oldalról, és Gianluca Comotto visszarántotta őt. A bíró tizenegyest ítélt, amelyet Francesco Totti vágott a kapu jobb oldalába, ezzel megszerezte 200. gólját a Serie A-ban, és először volt eredményes az Artemio Franchi Stadionban. 1–1

A 33. percben Jérémy Ménez lövése után kellett védenie Artur Borucnak, majd egy perccel később ismét vezetést szereztek a hazaiak. Jobb oldali szöglet után a hosszú oldalon helyezkedő Alessandro Gamberini elé került a labda, aki Doni kapujába vágta azt, megszerezve az első gólját a Fiorentinában. 2–1

Három perccel később Mutu fejese a lécet találta el, majd a szünet után nem sokkal Juan Vargas lövése pattant ki ugyancsak a lécről.

Az 53. percben azonban a Roma talált be, Totti vette át a labdát a hosszú oldalon bal oldali szöglet után, és Boruc kapujának jobb oldalába bombázott. 2–2

Az 58. percben Totti nem járt messze a harmadik góltól sem: 22 méterről elvégzett szabadrúgására Borucnak kellett vetődnie.

A folytatásban kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, és egyik csapat sem tudott igazán nagy helyzetet kialakítani, így 2–2 lett a végeredmény.

FIORENTINA–ROMA 2–2