Serie A: pénteken, illetve hétfőn lehetnek bajnokik a BL miatt

Vágólapra másolva!
2010.01.14. 07:11
Az Olasz Labdarúgóliga fontolgatja, hogy egy-egy mérkőzést péntekre vagy hétfőre helyez át a hazai bajnokságban, hogy így tehermentesítse a nemzetközi kupákban érdekelt csapatokat.

A terv egy ideje az íróasztalfiókban pihen, de most úgy tűnik, hogy már a következő hónapban érvénybe léphet a módosítás.

Ennek nyomán elképzelhető, hogy az AC Milan február 12-én, pénteken lép pályára az Udinese ellen, így ugyanis a milánói csapat egy nappal többet pihenhetne a Manchester United elleni, február 16-án (kedden) esedékes Bajnokok Ligája-nyolcaddöntő előtt.

Hasonló könnyítésre számíthatna az Internazionale a Chelsea-vel szemben a március 16-i, idegenbeli mérkőzése előtt.

„Ahol lehetőség lesz rá, igyekszünk kedvezni az érintett kluboknak – közölte szerdán Marco Brunelli ligaigazgató. – Limitált számú esetben megpróbáljuk hétfőre áthelyezni a hazai mérkőzést."

A változtatás pozitív hozadéka lehet, hogy több bajnoki találkozó kerülhet élőben képernyőre, ami jó a televízióknak és a támogatóknak is.

Legfrissebb hírek

A Milan fordított, és legyőzte a Bolognát

Olasz labdarúgás
20 órája

Dupla Tízes: minden idők egyik legjobb elődöntője után Inter–PSG a BL-fináléban

Bajnokok Ligája
2025.05.08. 19:48

Mindkét spanyol gigásznak a szénhidrát a veszte, előre ivott a medve bőrére a Barca? – BL-mémek

Bajnokok Ligája
2025.05.07. 15:26

Szavazás: milyen volt a játékvezetés az Inter–Barcelona BL-elődöntőn?

Bajnokok Ligája
2025.05.07. 13:51

Martínez, Dumfries és Raphinha is illusztris társaságban, pazar formában védő Sommer – BL-legek

Bajnokok Ligája
2025.05.07. 11:52

Interstellar, mitikus Inter — így ünnepelték a döntőbe jutást az olasz sportlapok

Bajnokok Ligája
2025.05.07. 10:18

Lamine Yamal: Valóra váltom az ígéretem, és elhozom Barcelonába a BL-trófeát

Bajnokok Ligája
2025.05.07. 09:28

Frattesi: Nem emlékszem semmire, de az ünnepléstől megszédültem

Bajnokok Ligája
2025.05.07. 00:39
Ezek is érdekelhetik