Paolo Maldini bronzéremmel búcsúzott az aktív labdarúgástól

2009.05.31. 17:06
Az olasz labdarúgó-bajnokság, a Serie A utolsó fordulójában az AC Milan idegenben is legyőzte a Fiorentinát Kaká és Pato góljával, a Juventus hazai pályán verte meg a Laziót, így a bajnokságban a torinóiak végeztek a második, a Milan a harmadik, míg a firenzeiek a negyedik helyen. A Lecce és a Reggina mellett a Torino esett ki.
Seedorf, Inzaghi és Beckham köszönti az első gólt szerző Kakát (jobbról második)
Fotó: Reuters

NEDVED CSAK A JUVÉTÓL BÚCSÚZOTT

244 bajnoki mérkőzés után szépen búcsúzott el a Juventustól a torinóiak cseh klasszisa, Pavel Nedved, aki szombaton elárulta: rengeteg ajánlata volt Olaszországból és külföldről is.

„Nyolc év után itt az idő, hogy elhagyjam a Juvét, köszönöm a szurkolók, csapattársaim és a klub támogatását” – köszönt el Nedved, aki nem tudott megegyezni új szerződésének részleteiről a vezetőkkel.
Bár a forduló előtt a Milan korábbi, a Fiorentina jelenlegi támadója, Alberto Gilardino magabiztosan nyilatkozott, a mérkőzés nem az ő elképzeléseit váltotta be.

Paolo Maldini utolsó tétmérkőzésén hiába kezdett támadóbban a Fiorentina, nagy gólhelyzetet nem tudtak kialakítani, és az első negyedóra végére a Milan vette a kezdeményezést.

A találkozó első helyzete éppen Gilardino előtt adódott, ám a támadó közeli lövése keresztbe zúgott a kapu előtt.

Az első igazán nagy gólszerzési lehetőségre a 24. percig kellett várni, ekkor Kaká kapott jó labdát a Fiorentina kapujának háttal állva, ő előbb mellre vette, majd lekészítette Mathieu Flamininek, a francia játékos hatalmas erejű lövése azonban a két kapufa találkozásáról kifelé pattant.

Ezt követően még Gianluca Zambrottának és a végig nagyon agilis Marek Jankulovskinak volt nagy lehetősége megszerezni a vezetést a vendégek számára, ám előbbi próbálkozását hárította a Fiorentina kapusa, Sébastien Frey, utóbbi lövése pedig a kapu fölé szállt.

Mivel a vendégek kapusának leginkább a beadások lehúzásával kellett foglalkoznia, gól nélküli döntetlennel vonultak pihenőre a csapatok.

A második félidő is hazai rohamokkal indult, ám Gilardino hatalmas helyzetben ezúttal sem tudott a kapuba találni.

Nem úgy Kaká a második félidő tizedik percében, amikor egy Inzaghiról továbbperdülő labdát 5 méterről lőtt a kapu bal oldalába (0–1).

A gólt követően a vendégek fölénye állandósult, hét perccel később a mérkőzés legérdekesebb jelenete alakult ki: Seedorf kis lökéssel indította, majd Kaká hozta helyzetbe Inzaghit, aki hosszan vette át a labdát, így csak hátrafelé, Beckhamhez tudott továbbítani, neki is kicsit csínbe. Ám egy hazai védőről ismét Inzaghi elé került, aki megpróbálta kicselezni a védőjét, majd miután még kétszer visszapattant elé a labda, közelről kapu fölé lőtt…

A 76. percben aztán a csereként beálló Pato végleg eldöntötte a mérkőzést: miután egy perccel korábban Beckham passzát követően kihagyta helyzetét, Kaká nagyszerű indítását már gólra váltotta (0–2).

FIORENTINA–MILAN 0–2

0–1, Kaká

0–2, Pato

Ezt követően két, hosszú ideje maródi játékos, Alessandro Nesta és Gennaro Gattuso is pályára lépett, az eredmény azonban már nem változott, így a Milan végzett a harmadik, a Fiorentina a negyedik helyen.

A találkozó után Carlo Ancelotti, a piros-feketék vezetőedzője bejelentette, hogy távozik az AC Milan kispadjáról.

Luís Figo (jobbra) is utolsó tétmérkőzését játszotta vasárnap délután
A TÖBBI PÁLYÁN…

A Juventus semmit sem bízott a véletlenre és a Milanra: Marchisio már a 3. percben remekül tálalt Iaquinta elé, aki bevette Carrizo hálóját, majd az 59. percben is beköszönt. A „zebrák” ezzel a győzelemmel bebiztosították a második helyüket.

Az Inter szórakoztató meccset játszott az Atalantával, bár a szurkolóknak az eredmény közel sem mindig tetszett. A búcsúzó, élőképpel megtisztelt Luís Figóval felálló Inter Muntari és Ibrahimovic góljával kétszer is vezetést szerzett, de előbb Doni, aztán Cigarini egyenlített.

A 44. percben vastaps köszöntötte a lecserélt Figót, akinek a helyére Santon állt be, fordulás után viszont elcsendesedtek a hazai drukkerek, mert Doni második góljával vezetést szerzett az Atalanta.

José Mourinho hazai veretlenségi sorozatának folytatásához aztán Esteban Cambiasso járult hozzá egy góllal, majd Ibrahimovic is betalált – egy védőt lepattintott, majd más megoldás nem lévén zseniális mozdulattal, sarokkal küldte a labdát a jobb alsóba –, így az Atalanta nem tudta végrehajtani azt a bravúrt, hogy oda-vissza legyőzi a bajnokot.

A kiesés elleni harcot a Bologna nyerte, miután nagyon bekezdett otthon a Catania ellen, és le is győzte a szicíliaiakat. Így már teljesen mindegy volt, mit játszik Rómában a Torino (egymás elleni eredményben rosszabbak voltak a „bikák”) – ráadásul a bordó-fehér csapat ki is kapott.

Az igen gólgazdag fordulóban több helyen is alapos tűzijátékot láthattak a nézők. A Chievo 14 perc leforgása alatt beszedett három gólt Nápolyban, az Udinese öt perc alatt pakolt be hármat a Cagliarinak. A Napoli megőrizte az előnyét, Udinében viszont feljött a Cagliari, csak azért, hogy Pasquale egy újabb góllal lehűthesse őket, majd kapjanak még kettőt…

Milito kétszer is betalált a Leccét legyőző Genoában, a Palermo kétgólos előnyt adott le a Sampdoria ellen, a már kiesett Reggina döntetlennel búcsúzott el szurkolóitól.

A gólkirályi címért folytatott küzdelmet végül két góljával Zlatan Ibrahimovic nyerte meg, aki 25 bajnoki találattal zárta a szezont, Marco Di Vaio és Diego Milito pedig egyaránt 24-gyel.

INTER–ATALANTA 4–3

SERIE A

38. (UTOLSÓ) FORDULÓ
Fiorentina–AC Milan 0–2 (Kaká 55., Pato 76.)
Roma–Torino 3–2 (Ménez 35., Vucsinics 74., Totti 83. – tizenegyesből, ill. Vailatti 9., Ventola 88.)
Bologna–Catania 3–1 (Mingazzini 5., Terzi 26., Di Vaio 68., ill. Morimoto 50.)
Genoa–Lecce 4–1 (Jankovics 22., Criscito 52., D. Milito 56., 67., ill. Tiribocchi 32.)
Internazionale–Atalanta 4–3 (Muntari 6., Ibrahimovic 12., 81., Cambiasso 78., ill. Doni 10., 53., Cigarini 25.)
Juventus–Lazio 2–0 (Iaquinta 3., 59.)
Napoli–Chievo 3–0 (Montervino 4., Bogliacino 7., Pia’ 18.)
Palermo–Sampdoria 2–2 (Miccoli 8., Succi 42., ill. Pazzini 45., Stankevicius 59.)
Reggina–Siena 1–1 (Stuani 45., ill. Maccarone 76.)
Udinese–Cagliari 6–2 (K. Asamoah 10., Pepe 11., Floro Flores 15., Pasquale 58., Quagliarella 81., Ighalo 89., ill. Acquafresca 55. – tizenegyesből, Parola 57.)

20. Lecce 38 5 15 18 37–67 –30 30
  • Azonos pontszámnál az egymás elleni eredmény döntött. A dőlttel szedett csapatok kiestek. A bajnok Inter, a Juventus és a Milan a BL főtábláján van, a Fiorentina BL-selejtezőt játszik. Európa-ligás a Genoa, a Roma és a kupagyőztes Lazio.