Újabb győzelmével a Juventus pontszámban beérte a listavezető Intert

2008.11.13. 22:35
A Juventus hazai pályán 4–1-ra győzte le a Genoát az olasz labdarúgó-bajnokság 12. fordulójának előrehozott mérkőzésén. A „zebrák” már a félidőben két góllal vezettek (Zdenek Grygera és Amauri találataival), a második félidő sokáig nem hozott újabb gólt, az utolsó hét perc azonban hármat is.
Egy emelettel mindenki fölött: Amauri a második Juve-gólt szerzi
Fotó: Reuters

A mérkőzést azért kellett korábban lejátszani, mert az olasz rögbiválogatott a hétvégén a torinói Olimpiai Stadionban játszik majd Argentínával.

A Juventusnak nem kellett sok, hogy megszerezze a vezetést, a 6. percben a cseh Zdenek Grygera végzett el bedobást a jobb oldalon, a labda Alessandro Del Pierótól visszapattant hozzá, egyből betört vele a tizenhatosra, majd éles szögből kilőtte a hosszú alsó sarkot.1–0.

A kezdeti időszak szorításából kijövő Genoa még az első húsz perc letelte előtt egyenlíthetett volna, de Diego Milito, miután megverte őrzőjét, csak az oldalhálót találta el.

A másik oldalon ezzel szemben a 26. percben sem volt gond a célzással, Amauri tette ki a labdát a jobb oldalon felfutó Grygerához, aki tökéletesn középre adott, ahol az érkező Amauri mindenki másnál magasabbra ugorva a jobb alsó sarokba fejelt. Ez volt a brazil származású csatár hatodik bajnoki gólja. 2–0.

Ekkor a vendégek már semmivel sem játszottak rosszabbul, mint a Juve, a szerencsével azonban továbbra is hadilábon álltak.

A 31. percben Andrea Gasbarroni bal oldali beadása pattant meg egy védőn úgy, hogy a labda a kapufáról pattant vissza a mezőnybe.

A második félidőt a genovaiak kezdték aktívabban, de a kapu előtt ezúttal sem sikerült az utolsó érintés.

A 65. percben ismét hálóba találtak a vendégek, de ismét csak az oldalhálóba – a csereként beálló Guiseppe Sculli volt az „elkövető”.

A 82. percben Del Piero iratkozhatott volna fel a góllövők listájára, de bal alsó sarokra tartó lapos lövését Rubinho szögletre tudta ütni. Három perccel később már a brazil kapus sem tudott segíteni. Del Piero tette szenzációs mozdulattal a kiugró Vincenzo Iaquinta elé a labdát, a csatár pedig ziccerben nem hibázott. 3–0.

A mérkőzés tehát eldőlt, a gólok sora azonban még nem ért véget. Előbb Diego Milito értékesített egy kezezésért megítélt büntetőt – megerősítve ezzel vezető helyét a góllövőlistán (3–1) –, majd a görög Szókratisz Papasztathopulosz lőtt öngólt.

A vége tehát 4–1 lett, ezzel a Juventus pontszámban utolérte a tabellát vezető Intert.

SERIE A

12. FORDULÓ
JUVENTUS–GENOA 4–1 (2–0)
Olimpiai Stadion, Torino
JUVENTUS: Manninger – Grygera, Legrottaglie, Chiellini, Molinaro – Marchionni (Camoranesi, 69.), Sissoko, Tiago, Nedved – Del Piero (Giovinco, 88.), Amauri (Iaquinta, 84.)
Vezetőedző: Claudio Ranieri
GENOA: Rubinho – Biava (Papasztathopulosz, 80.), Ferrari, Criscito, Potenza (Bocchetti, 61.)– Motta, Juric, Rossi, Gasbarroni (Sculli, 46.) – Milito, Palladino
Vezetőedző: Gian Piero Gasperini
Gólszerző: Grygera (6.), Amauri (26.), Iaquinta (85.), Papasztathopulosz (92. – öngól), ill. D. Milito (89. – 11-esből)