A Catania ellen Fortuna segítségére is szüksége volt az Internek

2008.09.13. 23:05
Fortuna istenasszony fogta az Inter-játékosok kezét a Catania elleni meccsen: José Mourinho csapata tíz emberrel is ki tudta szenvedni a győzelmet a Serie A szombat esti meccsén. A vendégek Plasmati remek fejesével szereztek vezetést a 42. percben, de egy percen belül Quaresma egy Marescán megpattanó beadással egyenlített, az Inter pedig Terlizzi öngóljával megszerezte a három pontot.
Ibrahimovic bűvészkedett, az Inter küzdött és szerencsés volt
Fotó: Reuters

Kellett Fortuna, de kellett a küzdőképesség is: a Sulley Muntari kiállítása miatt egy félidőt emberhátrányban játszó Internazionale 2–1-re verte Ricardo Quaresma bemutatkozó meccsén a Cataniát Milánóban.

Mourinho csapata most sem borította ellenfelére a pályát: az Inter mezőnyfölénye nem érett góllá, a Catania viszont a 42. percben megszerezte a vezetést. Ledesma egy szép bal oldali kombináció után tökéletesen csavart középre, ahol Muntarit simán lefejelte Plasmati, a cataniai pedig remekül bólintott a jobb sarokba. Júlio Césarnak esélye sem volt.

Az Inter gyakorlatilag a középkezdés után egyenlített: Quaresma kapta a jobb oldalon a labdát, majd középre ívelt, de a labda felpattant Mascarán, és behullott a kapuba.

Hogy a félidőt ne az Inter-játékosok zárják jó hangulatban, arról a forrófejű Muntari gondoskodott: a ghánai teljesen fölöslegesen könyökölte le sípszó után Tedescót, be is gyűjtötte ezzel a megérdemelt piros lapot.

A második játékrészre Figo helyett Zanettivel jött az Inter, no meg egy góllal: most Maicon keresztezett jobbról, Terlizzi szerencsétlenül ért a labdába, amely előbb a jobb kapufa belső élére, majd a gólvonal mögé perdült.

A Catania képtelen volt igazából kihasználni emberelőnyét, pedig sok idejük volt az egyenlítésre, a házigazdáknál pedig Ibrahimovic többször is alaposan megtornáztatta Bizarrit. Végül maradt a 2–1, így José Mourinho elkönyvelhette első bajnoki győzelmét.

SERIE A

2. FORDULÓ
Internazionale–Catania 2–1 (Quaresma 43., Terlizzi 48.–öngól, ill. Plasmati 42.)