Nem sikerült a BL-főpróbája Carlo Ancelotti együttesének

2007.05.19. 20:02
Hazai pályán kapott ki a Milan az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójának nyitómérkőzésén, de Carlo Ancelotti rendkívül tartalékos együttest küldött fel az Udinese ellen.
Asamoah Gyan és Barreto ölelkezik: mindketten bevették a Milan hálóját
Reuters
Reuters

Az olasz labdarúgó-bajnokság 37. fordulójából egy meccset szombaton játszottak, ugyanis a Milan szerdán a Bajnokok Ligája döntőjében érdekelt.

Carlo Ancelotti az Udinese ellen rendkívül tartalékos együttest küldött pályára: Storari- Bonera, Simic, Favalli, Grimi – Gourcuff, Costacurta, Brocchi, Serginho – Oliveira, Borriello összeállításban korábban soha nem lépett pályára a milánói együttes, és várhatóan soha többé nem is fog.

Az Udinese kezdett jobban, a 12. percben a ghánai támadó, Asamoah Gyan fejelt szöglet után a kapuba. A 36. percben sikerült a Milannak az egyenlítés, Inzaghi elől még mentett De Sanctis kapus, az érkező Gourcuff azonban már nem hibázott.

A második félidőben újra az Udinese szerzett vezetést, Kalacról kipattant egy lövés, Di Natale pedig a hálóba vágta a kipattanót.

Az 57. percben büntetőhöz jutott a Milan, és a San Siróban utoljára fellépő Alessandro Costacurta állt a labda mögé. A 41 éves játékos nem hibázott, ezzel megszerezte hosszú élvonalbeli pályafutása alatt a harmadik gólját.

De az Udinese harmadszor is képes volt megszerezni a vezetést, Barreto szépen vett le egy labdát a tizenhatoson belül, majd mielőtt Storari és a védő odaért volna, a kapuba lőtt.

A Milannak harmadszor már nem sikerült egyenlítenie, így sikertelen volt a főpróbája a BL-döntő előtt. De ott már nem ez a csapat fog pályára lépni…

SERIE A

37. FORDULÓ
MILAN-UDINESE 2-3 (Gourcuff 35., Costacurta 57.-11-es ill. Asamoah Gyan 10., Di Natale 53., Barreto 61.)