Pandev góljaival intézte el ellenfelét a Lazio

T.CS. T.CS.T.CS. T.CS.
2007.02.18. 17:39
Az olasz bajnokság 24. fordulójában a Lazio sima 2-0-s győzelmet aratott a Torino ellen. Pandev duplája döntött a mérkőzésen. A góllövőlista élcsoportjából Luca Toni és Luigi Fabio Quagliarella is győztes gólt rúgott a Fiorentina színeiben, ill. a Sampdoria mezében idegenben. A Palermo újabb pontokat vesztett hazai pályán.
Pandev tarthatatlan volt a mérkőzésen

Szavazás

Melyik csapat nyeri a bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Az olasz bajnokság 24. fordulójában a Stadio Olimpicóban fogadta a Lazio gárdája a Torino csapatát. A találkozón a BL-indulásra áhítozó Laziónak kötelező volt a győzelem, főleg úgy, hogy a negyedik helyért való versenybe Ronaldo vezérletével mostmár beszállt az AC Milan is.

Nem is kellett várni sokáig a Lazio vezetésére, a 11. percben Mutarelli indítását a macedón Pandev vette le a 16-os csücskénél, s mesterien nyesett ballal a kivetődő Abbiati fölött a bal alsó sarokba. A rómaiak ezután is kézben tartották a mérkőzést, a Mauri-Pandev-Rocchi hármas bőven adott munkát a Milanban is megfordult Abbiatinak. A hazaiak álltak közelebb tehát a következő gól megszerzéséhez, bár Rosinának és Muzzinak is volt azért helyzete a túloldalon.

A második játékrészben aztán bátrabban kezdett a Torino, de hamarosan újra Pandev percei következtek. A támadót a 60. percben Mauri indította, s a változatosság kedvéért most jobb lábbal, a jobb alsó sarkot lőtte ki kilenc méterről. Ezután le is nyugodtak a kedélyek, bár Pandevnek lett volna lehetősége a mesterhármasra is. Egyre kínosabb a szituáció a torinói mester Zaccheroni számára, hisz kezd erősen a kiesőzóna felé tájolódni a “Toro”.

Az Ascoli otthonában még az első félidő előtt kétgólos vezetéshez jutott a vendég Udinese, de a közép-olasz gárda nem hagyta magát, s a 29 éves csatár Soncin duplájával – aki a mérkőzésen megtriplázta szezonbeli góljainak számát – kiharcolták az egyenlítést.

A Catania Fiorentina elleni zártkapus mérkőzésén sokáig nem tudták döntésre vinni a dolgot a csapatok, de a végén a csereként beálló Luca Toni megvillant, s megszerezte a győzelmet a liláknak. Ez talán a Juventus vezetőit sem hagyta hidegen, ugyanis a pletykák szerint a zebrák egyik legfőbb célpontja a firenzei csatár a következő szezonra intézendő átigazolások közül.

A Livorno a Torinótol nemrég igazolt Fiore találatával szerzett vezetést a Bognár Zsoltot leigazoló Messina ellen, s Lucarelli soros gólja után a vendégek erejéből már csak a szépítésre futotta az elefántcsontparti védő Zoro révén.

A Palermo otthon fogadta az ebben a szezonban finoman szólva sem sziporkázó Chievo együttesét, s Guidolin mester együttese meglepetésre nem tudta három ponttal “lehozni” a meccset, pedig a Roma veresége miatt újra látható közelségbe kerülhetett volna számukra a második hely. Di Michele gólját Obinna egyenlítette ki még az első félidő lefújása előtt.

Az UEFA-kupás helyért küzdő Sampdoria szerencsés sikert aratott a Parma otthonában, a gólfelelős most is Quagliarella volt, akinek ez volt a 10. találata ebben a szezonban a Serie A-ban.

A Reggina otthonában nem volt képes az Atalanta a győzelemre, Nicola Amoruso precíz ballábas lövése a hazaikat juttatta vezetéshez egy óra elteltével, de tíz perccel azután egalizálni tudott Talamonti. Az iksszel kezd leszakadni a bergamói csapat a negyedik helyért harcoló együttesek köréből.

OLASZ ÉLVONALBELI BAJNOKSÁG (SERIE A)

24. FORDULÓ
  • Ascoli–Udinese 2-2 (Soncin, 58., 62., ill. Iaquinta 35., Barreto 41.)
  • Catania–Fiorentina 0-1 (Toni 87.)
  • Lazio–Torino 2-0 (Pandev 11., 60.)
  • Livorno-Messina 2-1 (Fiore 26., Lucarelli 69., ill. Zoro 78.)
  • Palermo–Chievo 1-1 (Di Michele 23, ill. Obinna 45.)
  • Parma–Sampdoria 0-1 (Quagliarella 57.)
  • Reggina–Atalanta 1-1 (Amoruso 63., ill. Talamonti 74.)
SZOMBATI MÉRKŐZÉSEK
  • Internazionale-Cagliari 1-0 (Burdisso 11.)
  • Empoli-Roma 1-0 (Pozzi 4.)
  • Siena-Milan 3-4 (Vergassola 19., Maccarone 30., 89. ill. Ronaldo 15., 81., Oliveira 28., Ambrosini 90+4.)