Elszórakozták a három pontot Tottiék

T.CS. T.CS.T.CS. T.CS.
2007.01.14. 17:39
A rómaiak a 19. játékhéten szicíliai kirándulást tettek a déli kikötővárosba, Messinába. Mindkét csapat éhezett a pontokra, hisz a Messina a forduló előtt három pontra volt a kiesőzonától, míg a Roma az Interrel kívánta tartani a lépést. A nem túl motivált farkasok sokáig úgy tűnt rutinból lehozzák a kötelező győzelmet, az utolsó pillanatokban azonban ráfizettek a nagy nyugalomra.
Taddei (balra) és Pestrin (jobbra) jópárszor megütköztek a mérkőzésen, a végén utóbbi lehetett a boldogabb

Rettentően álmosan kezdtek a csapatok, az első félórában még helyzet sem adódott. Csupán azt jegyezhettük fel, hogy Perrotta és Totti is jókora rúgást kapott a lábára, de mindketten hamar visszatérhettek a pályára.

Egészen a 39. percig kellett várnunk az első érdemi eseményre, de megérte! Taddei-Totti-Mancini volt ekkor a labda útja, s néhány röpke pillanat alatt máris a hazaiak hálójában kötött ki a labda. Totti zseniális egyérintőzése után Mancini hét méterről hanyagul löbbölte ballal a kapuba a kivetődő Storari felett a játékszert. A gól utáni ünneplésnél ráaádásul a vendégszurkolók nem hittek a szemüknek, Totti és Mancini együtt örömködtek a találat után! Csattanós válasz volt ez az utóbbi idők találgatásaira, miszerint a két sztár viszonya annyira megromlani látszik, hogy a szezon végén a brazil elhagyja az olasz fővárost. Az addig felettébb unalmas félidő végén néhány renitens hazai szurkoló tovább paprikázta a hangulatot, lévén a 40. perc környékén néhányan beugráltak a pályára, és megdobálták a Roma kapusát, Donit. Meg is kellett állítani a játékot. Ennek köszönhető, hogy Rocchi játékvezető 7, azaz hét perc ráadást ítélt meg, az eredmény azonban maradt a félidőre.

A második félidőben az iram nem változott. A Roma nem akarta, a Messina nem tudta fokozni a tempót. A 68. percben aztán Totti veszélyeztett, 15 méteres lövését kissé eltörte, de pont ezzel lepte meg Storarit, aki nem ért volna oda a jobb kapufát találó löketre. Egy perccel később helyzet a túloldalon: Floccari tört be a büntetőterületre, de Ferrari mintaszerűen szerelte a hazai csatárt. A Messina tizenegyest reklamált, s volt is benne valami, hisz Ferrari a tizenhatos vonalánál meghúzta ellenfele mezét.

A 77. percben Totti gyönyörű 30 méteres szabadrúgását bravúrral védte Storari. Négy perccel később Mancini óriási helyzetbe került egy tetszetős kontra után, de ha lepasszolja a labdát a csereként beálló Wilhelmssonnak, zsebben lett volna a három pont.

Így viszont kimaradt a helyzet, s ez a legvégén megbosszulta magát. Az egész meccsen ártalmatlan Messina a 92. percben tizenegyeshez jutott Chivu rossz becsúszása után. Parisi be is gurította azt, majd a következő percben egy szabálytalanság miatt második sárga lappal kiállították. A rómaiak elszórakoztak két pontot, s immár kilenc pontos hátrányt szedtek össze a rekordszériával rendelkező Interrel szemben.

EREDMÉNYEK
Cagliari-Ascoli 1-0 (Suazo 15.-tizenegyesből)
Chievo-Catania 2-1 (Semioli 58., Pellissier 64.–tizenegyesből, ill. Stovini 39.)
Messina-Roma 1-1 (Parisi 92.-tizenegyesből, ill. Mancini 39.)
Milan-Reggina 3-1 (Pirlo 6., Seedorf 35., Gilardino 78., ill Bianchi 66.)
Palermo-Udinese 2-0 (Caracciolo 32., Zaccardo 75.)
Sampdoria-Fiorentina 0-0
Atalanta-Livorno 5-1 (Doni 38., 45., Donati 57., Ariatti 66., Ventola 94., ill. Pfertzel 52.)

Vasárnap este
Lazio-Siena 1-1 (Rocchi 61., ill. Cozza 87.)

Szombati mérkőzések
Torino-Internazionale 1-3 (Materazzi 58.-öngól, ill. Adriano 24., Ibrahimovic 60., Materazzi 85.-11-es)
Empoli-Parma 2-0 (Raggi 26., Matteini 77.)