Serie A: egyre kevesebben a lelátón

Vágólapra másolva!
2006.10.25. 12:54
Címkék
Az olasz labdarúgó-válogatott ugyan megnyerte a németországi világbajnokságot, mégis egyre kevesebben érdeklődnek az olasz futball iránt: a La Gazzetta dello Sport című napilap felmérése szerint az élvonalbeli mérkőzésekre átlagosan kevesebb mint 20 ezer néző látogat ki.

A La Gazzetta dello Sport című olasz sportnapilap felmérésének tükrében igazán látványos a visszaesés, hiszen az 1997-98-as szezonban több mint másfélszer ennyien, átlagosan 31 161-en szorítottak kedvenceiknek a helyszínen.

Szakértők szerint a hanyatló érdeklődés elsősorban annak köszönhető, hogy a bundabotrányban leginkább értintett Juventust a másodosztályba száműzték. A legutóbbi két bajnoki címétől megfosztott torinói klub vendégjátéka gyakran a megszokottnál több szurkolót csalogatott a lelátóra a közvetlen riválisoknál és a kiscsapatoknál is.

Az alacsony látogatottság másik oka pedig az, hogy megannyi nagyváros - Nápoly, Genova, Bologna - csapata a Serie B-ben tanyázik.

A legalacsonyabb átlagos nézőszámmal az élvonalbeli gárdák közül az Empoli (6 725), a Chievo (8 599) és a Siena (9 874) rendelkezik.

Más elitbajnokságokban nem tapasztalható ilyen mértékű visszaesés, sőt Angliában és Spanyolországban még a korábbinál is többen látohgatnak ki a mérkőzésekre.
Legfrissebb hírek

Tóth Barna lesz a gólfelelős a CFR elleni odavágón – kezdőcsapatok

Európa-liga
11 perce

Hihetetlen dráma után harmadszor is aranyérmes a magyar válogatott a cukorbetegek futsal Eb-jén

Minden más foci
20 perce

Fábián Sára Ráhel győzött légpisztolyban a Masped-kupán

Egyéb egyéni
23 perce

Aerodinamikus ír szökőkirály szólógyőzelmét hozta a 6. szakasz a Tour de France-on

Kerékpár
25 perce

Szamokovba utazik a Falco a BL-selejtezőre

Kosárlabda
32 perce

Anisimova legyőzte a világelsőt, és először döntős Wimbledonban

Tenisz
32 perce

Szoboszlai, Kerkez és Pécsi is lerótta kegyeletét Diogo Jota előtt

Légiósok
1 órája

Bódi Ádám a Tiszakécskéről: Olyan focit játszunk majd, amiért érdemes lesz meccsre járni

Labdarúgó NB II
1 órája
Ezek is érdekelhetik