Ökölvívás, olimpiai kvalifikációs torna: Oltványi Dávid kikapott

MTI MTIMTI MTI
2008.04.09. 00:15
Rosszul kezdődött a keddi nap a magyarok számára, miután Oltványi Dávid vereséget szenvedett a 54 kg-osok nyolcaddöntőjében, s ezzel kiesett az athéni olimpiai kvalifikációs ökölvívótornán.
A szegedi versenyző az olasz Vittorio Parrinelóval találkozott, akit az első menetben biztos védekezésével, s abból indított egyeneseivel sikerült meglepnie (3-2). A folytatásban közel egy percig hasonló mederben folyt a meccs, a szakasz második percében azonban az olasz rohamaira Oltványinak nem volt válasza, így négypontos hátrányban találta magát "félidőre" (5-9).A harmadik negyedtől a magyarnak mennie kellett előre, ám nem tudott igazán váltani, keveset ütött és 16-6-ra kikapott, ami a búcsúját és egyben olimpiai álmainak a végét jelentette. Kedden további öt magyar lesz érdekelt. Közülük először Mihály János (57 kg) mérkőzik, magyar idő szerint 15:15 óra körül a cseh Antonin Lazokkal, majd Bacskai Balázs (69) következik 15:45-kor a francia Jaoid Chiguerrel. Az este folyamán aztán Szili István (75 kg) 18 óra környékén lép ringbe a görög Georgiosz Gacisz ellen, míg a hétfőn győztes Darmos József (91) 21 órakor a svéd Babacar Kamarával szemben és az utolsó párban érdekelt Kurtucz Csaba (+91) 22:15 körül a cseh Vladimir Prusával.