Pénteken Manchesterben teszi először kockára az IBO (Nemzetközi Bokszszervezet) nagyváltósúlyú világbajnoki övét Kótai Mihály (32-1, 16 K. O.- T. K. O.). A magyar öklöző az argentin Sebastián Andrés Lujannal (22-9-2, 9) találkozik, és ha nyer, legközelebb sokkal nívósabb riválissal csaphat össze.
Kótai Mihály arra vágyik, hogy az eddigieknél erôsebb ellenfelekkel bokszolhasson – nagy tét mellett (Fotó: Czagány Balázs)
Kótai Mihály arra vágyik, hogy az eddigieknél erôsebb ellenfelekkel bokszolhasson – nagy tét mellett (Fotó: Czagány Balázs)
- Már csak azért is, mert az IBO-nál meghatározott rendje van, kik jöhetnek szóba ellenfélként címvédő mérkőzésen - válaszolta felvetésünkre Kótai Mihály. - Az IBO a WBF-nél komolyabban veszi a választást, elsőre a rangsor legjobb huszonöt helyezettje közül kellett valakit találni, másodszorra a húszból, és így tovább. Lujan jó bokszoló, pont a huszadik, és pénteken meg kell vernem.
- Ettől még nem ő volt az első számú jelölt, hanem a francia Mamadou Thiam. Sokan fanyalogtak is, hogy nem ő lett a befutó. - Thiam komolynak tűnt, rá is összpontosítottunk, kétszer is csak alá kellett volna írni a szerződést, de ez mindig elmaradt. Vele már kesztyűztem Amerikában, a Top Rankben, a tapasztalatok alapján kár, hogy nem jött össze a csata. Meg azt is sajnálom, hogy kiszivárgott az információ.
- Mert? - Mert a profi bokszban mindig nagy nevekről beszélnek, nálunk pedig csak azt szokták bejelenteni, ami biztos. Vagy még annál is biztosabb. Jobb lett volna kimaradni ebből a légvárépítésből. Szerettem volna Thiammal bokszolni, megmutatni, hogy felkészültem, és talán életem legjobb formájában vagyok.
- Még úgy is, hogy a korábbiakkal ellentétben most nem volt amerikai edzőtáborban? - De nem is hiányzott. Nagyon jól összehoztuk az edzőpartnereket, angol és lengyel bokszolókkal dolgozhattam együtt, szinte minden menetben mással kesztyűztem, néha borzalmasan elfáradtam. Ráadásul a legutóbbi meccsem előtt öt nappal jöttünk meg az Államokból, annyi idő meg kevés volt a normális átállásra, és ez érződött is a bokszomon.
- Most csak egy órát kell leküzdenie, ráadásul ismerős környezetben, hiszen negyedszer bokszol Manchesterben. - Nem is bánom! Kedd óta Angliában vagyok, már volt egy próbamérésem, hetvenegy kiló körül kellett lennem, annyi voltam, a súlyt meg pénteken kell hoznom, és azzal sem lesz gond.
- Korábban említette a szigorodó ellenfélválasztást. Ilyen tempó mellett öt sikeres találkozó után elfogynak a jelöltek. Akkor ideje lenne továbblépni. - Sürgetem is emiatt a menedzsmentet rendesen!
- Ráadásul az IBO fölött már nincs sok szervezet, csak a négy nagy. - És én oda akarok eljutni. Keletről nagyon hosszú az út, sokat kell bokszolni, nekem harminc meccs sem volt elég, van, aki ennek a feléből is megoldotta. De remélem, egy éven belül mi is valamelyik nagy szövetségnél leszünk.
- Van erre reális sansz? Ez már nem csupán tudás, hanem pénz és szerencse kérdése is. - Stimmel. De visszakérdezek: ha azt mondják önnek három éve, hogy Kótai Misi az IBO világbajnoka lesz, mit tesz? Gondolom, nevetett volna.
- Lett volna rá esély… - Na ugye. Nekem most az a dolgom, hogy megverjem Lujant, aztán hazajövünk, megbeszéljük a menedzsmenttel, hogyan tovább. Elkezdik szervezni a következő mérkőzésemet, én meg rövid pihenő után újra munkába állok. Hátha még az idén összejön a harmincötödik meccsem is. ---- A ---- A