Soroksáron fordított, és félidőben élen a Vasas, feljutó helyen a Diósgyőr is

A labdarúgó NB II 19. fordulójában a Vasas a második félidőben fordítva tudott nyerni Soroksáron, míg a DVTK Horváth Zoltán találatával győzött Budafokon. A Szeged gólokban gazdag meccsen verte meg a Nyíregyházát. A III. Kerület már a 18. percben emberhátrányba került a Békéscsaba ellen, de a második félidőben fordított, így győzelmével egy pontra megközelítette ellenfelét a tabellán. Hátrányból aratott győzelmet a Kecskemét és a Tiszakécske is. A Budaörs magabiztosan győzte le a Siófokot, a Győr pedig egy góllal nyert Dorogon. Az Ajka a gólok és a piros lapok számát tekintve is 1–1-re végzett a Csákvárral, a Haladás pedig egy góllal bizonyult jobbnak a Szolnoknál.

A Győr nyerte meg a dorogi hócsatát

Havas, játékra éppen alkalmas pályán szerezte meg a győzelmet ETO FC Győr a több mint fél órát emberhátrányban játszó Dorog vendégeként a labdarúgó NB II 19. fordulójában (0–1).

NB II: ikszelt a Vasas, kettővel nyert a Diósgyőr, hét gól esett Csákváron

A labdarúgó NB II 18. fordulójának esti programjában az éllovas Vasas hazai pályán csak döntetlenre volt képes a Budaörs ellen, a második Diósgyőr viszont két góllal legyőzte a vendég Ajkát. A Dorog meglepetésre nyerni tudott Pécsen, a Csákvár pedig hétgólos meccsen verte meg a Soroksárt. A Siófok egygólos találkozón győzött a Szentlőrinc ellen, a Békéscsaba pedig a hajrában emberhátrányban játszva ikszelt otthon a Budafokkal.

A hajrában bukott két pontot a Vasas, a DVTK simán legyőzte az Ajkát

Kilenc mérkőzést játszottak vasárnap a labdarúgó NB II 18. fordulójában. Kora délután a Szeged két góllal győzött az ETO otthonában, a Nyíregyháza megverte a III. Kerületet, míg a Szolnok nem bírt a Tiszakécskével, amely így újabb értékes pontot szerzett. Kora este az éllovas Vasas hazai pályán csak döntetlenre volt képes a Budaörs ellen, a második helyen álló Diósgyőr két góllal legyőzte a vendég Ajkát. A Dorog meglepetésre nyerni tudott Pécsen, a Csákvár hétgólos meccsen verte meg a Soroksárt. A Siófok egygólos találkozón győzött a Szentlőrinc ellen, a Békéscsaba a hajrában emberhátrányban játszva ikszelt otthon a Budafokkal.

A Dorog kétszer is kihasználta a pécsi pályán álló pocsolyákat

A labdarúgó NB II 18. fordulójában a Pécsi MFC a Dorogot fogadta. A vendégeknek kétszer is sikerült kihasználniuk, hogy a pályán tócsákban álló víz miatt a labda olykor meglepően viselkedett, így 2–1-re megnyerték a mérkőzést.

NB II: két góllal győzött a Vasas Baranyában, ikszelt a Diósgyőr Soroksáron

Idegenben, a Szentlőrinc vendégeként szerzett három pontot az éllovas Vasas a labdarúgó NB II 17. fordulójában. A Diósgyőr a hajrában szerzett találattal ért el döntetlent a Soroksár otthonában, az ETO három góllal bizonyult jobbnak a III. Kerületi TVE-nél Óbudán. A Dorog hazai pályán verte a Szolnokot, egy-egy ponttal gazdagodtak a csapatok a Budaörs és a Csákvár mérkőzésén.

Betliztek az üldözők, már három pont a Vasas előnye

Újabb hétközi játéknappal folytatódott a labdarúgó NB II küzdelemsorozata. A 17. fordulóban már kora délután pályára lépett a két éllovas: a listavezető Vasas 2–0-ra nyerni tudott Kozármislenyben a Szentlőrinc vendégeként, a második Diósgyőr viszont csak döntetlent játszott Soroksáron. Az esti mérkőzések során szinte minden pályán borult a papírforma. A Haladás hazai pályán kapott ki a Siófoktól, míg a Kecskemét Tiszakécskén szenvedett vereséget kettős emberelőnyben, így egyik csapat sem tudta megelőzni a csak egy pontot szerző Diósgyőrt. A Győr sima győzelmet aratott Óbudán, a Békéscsaba első ízben tudott három pontot szerezni hazai pályán, és már nincs kieső helyen. A Szolnok rossz sorozata Dorogon sem szakadt meg, a Komárom megyei csapat kétgólos győzelmet aratott. A Budaörs–Csákvár, Budafok–Ajka és Szeged–Pécs mérkőzések egyaránt 1–1-es eredménnyel értek véget.

A Dorog már az első félidőben eldöntötte a meccset a Szolnok ellen

A labdarúgó NB II 17. fordulójában a 10. helyezett Dorog a 14. helyen álló Szolnokot fogadta. Bár a találkozót megelőzően csak három pont volt a különbség a vendéglátó javára, a mérkőzésen ez nem látszott, Fenyvesi László csapata magabiztosan gyűjtötte be a három pontot.

A Vasas nyerte a Haladás elleni rangadót, már feljutó helyen a Diósgyőr

A labdarúgó NB II 16. fordulójának rangadóján a Vasas a Haladást fogadta hazai pályán, és hiába játszott 60 percben keresztül emberhátrányban, Pátkai góljával megszerezte a három pontot, és az élre állt. Feljutó helyen zárta a fordulót a Diósgyőr is, amely a Budaörs ellen aratott ötgólos győzelmet Miskolcon. Meglepetésgyőzelmet aratott két kieső helyen álló csapat, a Békéscsaba és a III. Kerület – előbbi Győrben, utóbbi Pécsen diadalmaskodott. Győzött a Kecskemét, a Soroksár, a Szeged és a Siófok is. A Csákvár kétgólos hátrányból mentett pontot a Szentlőrinc ellen, míg a Nyíregyháza és a Budafok összecsapásán nem született gól.

Az utolsó helyezettől kapott ki a Vasas, győzelmével újfent élre állt a Haladás

Teljes fordulót bonyolítottak le vasárnap a labdarúgó NB II-ben. A 15. körben az éllovas Vasas a sereghajtó Tiszakécskéhez látogatott és nagy meglepetésre 1–0-s vereséget szenvedett. A Kecskemét a Szeged vendégeként kapott ki, így tizenhárom veretlen bajnokit követően maradt alul. A Haladás fölényesen legyőzte a Csákvárt, ezzel ismét az élre állt. A DVTK a Szentlőrinc otthonában győzött, míg a Dorog fölényesen megverte a Siófokot.

Háromgólos győzelemmel jött ki a hullámvölgyből a Dorog

Megszakította négymeccses nyeretlenségi sorozatát a Dorogi FC, amely a labdarúgó NB II 15. fordulójában remek játékkal rukkolt ki: a piros–feketék a szünetben két góllal vezettek, majd 4–1-re győztek a BFC Siófok ellen.

NB II: hatot vágott a Pécs a Szparinak, ötöt a Vasas a Dorognak

A Vasas és a Pécs is kiütéses diadalt aratott a labdarúgó NB II 14. fordulójában. Az angyalföldiek a Dorogot, a baranyaiak a Nyíregyházát verték meg ötgólos különbséggel. Szezonbeli második vereségét szenvedte el a Szentlőrinc Ajkán, a sereghajtó Tiszakécske pedig Csákváron gyűjtötte be a három pontot, véget vetve 13 fordulón át tartó nyeretlenségi sorozatának.

Csillagos ötös: esélyt sem adott a Vasas a Dorognak

A labdarúgó NB II 14. fordulójában a Vasas már három perc elteltével vezetést szerzett a Dorog ellen, majd a szünet előtt Pátkai Máté révén megduplázta előnyét. A fordulás után is az angyalföldiek akarata érvényesült, Feczesin Róbert duplázott, és Hinora Kristóf, valamint Iyinbor Patrick is betalált, így a fővárosi együttes ötgólos győzelmet aratott.

Ötgólos győzelmet aratott a Vasas és a Pécs, először nyert a Tiszakécske

Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 14. fordulójában. A kora délutáni programban a Kecskemét esélyeshez méltóan megverte a III. Kerületi TVE-et, és ideiglenesen átvette a vezetést a tabellán. A Vasas azonban ezt nem hagyta annyiban, és a Dorog ellen aratott ötgólos sikerével meg is előzte lila-fehér riválisát. Nem volt szerencsés a Nyíregyháza, amely fél tucatot kapott Pécsen. A baranyai csapat az első a szezonban, amely egy meccsen hat gólig jutott. Megszerezte első győzelmét a Tiszakécske, amely Csákváron tudott diadalmaskodni. Ugyancsak három pontot gyűjtött az ETO, a Budaörs és az Ajka is. Döntetlennel ért véget a Szolnok–Békéscsaba és Siófok–Szeged mérkőzés.

Sportlétesítmény: megújult Dorogon a Buzánszky Stadion

Dorogon átadták vasárnap a felújított Buzánszky Jenő Stadiont, amely a 685 millió forintos beruházással teljesíti a magyar labdarúgó-bajnokság másodosztályú csapatainak technikai feltételeit – közölte az MTI.

A Csákvár az első félidőben eldöntötte a meccset Dorogon

A labdarúgó NB II 13. fordulójában a Csákvár a találkozó első felében esélyt sem adott a Dorognak, s Takács Tamás két szép góljával megnyugtató előnyre tett szert. A fordulás után ugyan a hazai gárda mindent elkövetett, hogy visszajöjjön a meccsbe, de ezúttal semmi sem sikerült neki.

NB II: ötöt vágott az Ajka, Szolnokon nyert az ETO, végre DVTK-siker

A labdarúgó NB II 12. fordulójának esti programjában az FC Ajka kiütötte a Tiszakécskét. A kiesés ellen küzdő Csákvár két góllal verte meg az élmezőnyben található Szegedet. A hárommeccses nyeretlenségi sorozat után újra győzni tudott a Diósgyőr, mégpedig a Dorog ellen. A Pécs hazai pályán a Budafokot verte meg, az ETO pedig három ponttal tért haza Szolnokról  – igaz, több mint 60 percet emberelőnyben futballozott.

Lezárta hárommeccses nyeretlenségi sorozatát a Diósgyőr

A labdarúgó NB II 12. fordulójában a játéknap előtt hetedik helyen álló Diósgyőr a hatodik Dorogot fogadta. A mérkőzés kétgólos hazai sikert hozott, így a miskolciak megelőzték ellenfelüket a tabellán.

Soroksáron kapott ki a listavezető Hali, élen az újonc KTE, újra nyert a DVTK

Kilenc mérkőzést rendeztek vasárnap a labdarúgó NB II 12. fordulójában. Az éllovas Szombathelyi Haladás a Soroksár otthonába látogatott és 1–0-ra alulmaradt, így elszenvedte első bajnoki vereségét. A második Kecskemét a Nyíregyházát fogadta, és gól nélküli döntetlenre végzett, de ezzel is felugrott a tabella tetejére az újonc csapat. A DVTK mindkét félidőben betalált és újra nyerni tudott, a Győr emberelőnyben nyert Szolnokon. Döntetlen született a Siófok és Békéscsaba, valamint a Budaörs és a Szentlőrinc mérkőzésein. Hazai pályán aratott magabiztos győzelmet az Ajka, a Csákvár és a Pécs is.

NB II: nyert a Budafok, oda a Szentlőrinc veretlensége

Megszakadt a Szentlőrinc veretlensége a labdarúgó NB II 11. fordulójában. A baranyai csapat a tavasszal még élvonalbeli Budafok otthonában maradt alul. A Dorog gól nélküli döntetlenre végzett otthon az Ajkával, az alsóházi helyosztón a III. Kerületi TVE fordulatos meccsen ikszelt a Csákvárral.