1. (2.) Baltimore Ravens (6–2)
Ha Flaccónak megy, a Ravensnek is megy. A rájátszás meglesz, a nagy kérdés már csak az, hogy Flacco tud-e akkor teljesíteni, amikor a legnagyobb szükség lesz rá.
2. (3.) Pittsburgh Steelers (6–2)
Behúzta a Steelers a csoportrangadót, de ez, mondhatni, kötelező győzelem volt az amúgy is gyengélkedő Bengals ellen.
3. (4.) New York Jets (6–2)
Detroitban Matt Staffordék majdnem megtréfálták a bajnokaspiráns Jetset, de Mark Sanchez még időben felébredt a rémálomból, és a 20–20-as 4. negyed után a hosszabbításban végül könnyedén jutottak el a mezőnygólig, amit Folk be is rúgott, így Rex Ryan alakulata ha nehezen is, de megszerezte idei hatodik győzelmét.
4. (7.) Atlanta Falcons (6–2)
Mutatja a Falcons erejét, hogy az első negyedben megsérülő Roddy White nélkül is nagyon fontos meccset tudtak megnyerni a mostanság nagyon jó formában játszó Tampa Bay ellen. Matt Ryanék szerencséjére viszont úgy tűnik, hogy White sérülése nem súlyos, így már a Ravens elleni pénteki meccsen is elképzelhető a játéka. Szüksége is lenne rá az Atlantának.
5. (9.) New York Giants (6–2)
Eli Manningék pihenőhetük után is folytatják jó sorozatukat, ezúttal a Seattle Seahawkson gázolt át a Giants, sokan pedig egyenesen az NFC legerősebb csapatát vélik látni Tom Coughlin együttesében.
6. (6.) New Orleans Saints (6–3)
K.O. Carolinában, a Saints ismét hengerelt, a védelemre pedig lassan az elit jelzőt is rá lehet aggatni, ha a támadóknak nem megy, majd megnyerik a védők a meccset.
7. (1.) New England Patriots (6–2)
Magasról lehet nagyot zuhanni, a New England pedig megmutatta, hogy még nem annyira jó csapat, mint azt a mérlege mutatja. A rendkívül fiatal védelem kezd összeállni, a gondok viszont a támadószekció oldalán kezdenek egyre aggasztóbbá válni. Tom Brady továbbra sem a régi, Wes Welkeren meglátszik tavalyi súlyos sérülése, de az egyébként nagy potenciállal rendelkező játékosok sem képesek egyelőre robbantani, pedig pont erre lenne szüksége a Patsnek.
8. (8.) Green Bay Packers (6–3)
Kijelenthetjük, hogy a Green Bay kimászott abból a hatalmas gödörből, amelybe az utóbbi hetekben sikerült beleesnie. Igaz, hogy egy romokban lévő Dallast sikerült elintézniük Rodgerséknek, de mindenképpen biztató a „Sajtfejűek” játéka. A védelem rengeteg labdát szerez, Clay Matthews ismét villog, ha nem tizedelik további sérülések a Packerst, továbbra is a liga esélyesei közé tartozik a csapat.
9. (5.) Indianapolis Colts (5–3)
Nehéz meccset nyerni egy amúgy is erős Eagles ellen, ha az egész csapat a kórházban van. A Philly ellen ezúttal Austin Collie szenvedett súlyos agyrázkódást, de Gary Brackett és Blair White is megsérült, a Colts ezt pedig már nem bírta el.
10. (14.) Philadelphia Eagles (5–3)
Fontos győzelem a sérültekkel tűzdelt Colts ellen. Vick visszatért, az pedig a játéka után teljesen egyértelmű, hogy mellette Kevin Kolb már csak sérülés esetén szólhat bele az irányítókérdésbe.
KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!
11. (10.) Tennessee Titans (5–3)
A Titánok pihentek a héten. Nem rossz a bye week, hiszen mind a Colts, mind a Texans vereséget szenvedett a csoportból.
12. (17.) San Diego Chargers (4–5)
Philip Rivers nagy eséllyel pályázik az idei MVP-címre. Legjobb elkapói nélkül is boldogulni tudott, a Chiefs vereségével ráadásul egyre nyitottabb a csoport, Vincent Jackson pedig hamarosan visszatér.
13. (11.) Houston Texans (4–4)
Hogy Arian Foster nem ember, azt már eddig is tudtuk, de a Chargers ellen ismét bizonyította. Kár, hogy még az ő összesen 200 yardja és 2 TD-ja is kevés volt Schaubéknak a Rivers vezette Chargers ellen. Hiába a remek támadójáték, ilyen lyukas védelemmel ez a csapat nem lesz elég jó a rájátszásra.
14. (12.) Kansas City Chiefs (5–3)
Mint ahogyan azt már megszokhattuk, a Kansas–Oakland meccsen ismét igazi szerencsétlenkedéseknek lehettünk tanúi. A ligaelső futójátékáról ismert Kansas ezúttal a 100 yardot is csak kínkeservesen tudta megfutni, míg Casselen továbbra is látszik, hogy nem ő az az irányító, akire ennek a Kansasnek szüksége van.
15. (15.) Tampa Bay Buccaneers (5–3)
Majdnem elkapta a Bucs az NFC South rangadóján az Atlantát, de negyedik negyedes impotens támadójátékával végül maradt a hatpontos különbség a két csapat között. Tampa Bayben azonban egyre jobb a franchise QB Josh Freeman, illetve az idei draftról érkezett Mike Williams is bizonyítja a benne rejlő tehetségét. Hatalmas potenciál van ebben a csapatban.
16. (13.) Miami Dolphins (4–4)
Miamiban kezdenek eloszlani a wild cardról szóló képzelgések, a rendkívül erős AFC-ben ez nagyon kevés lesz. A futójáték nem az utóbbi két évben látottakat idézi, a wildcatben pedig már koránt sincs akkora veszély, mint volt. És Chad Henne persze továbbra is nagyon halovány, egyelőre megvan a bizalom vele szemben, ám ha így folytatja, az utolsó hetekben biztosan láthatjuk majd a Pennington-Thigpen párost is.
17. (18.) Chicago Bears (5–3)
Nyert a Bears, ezzel a győzelemmel egyelőre még wild cardos az NFC-ben. Ettől függetlenül katasztrófa a Bears fala és támadójátéka, amíg ezen nem tudnak javítani Lovie Smithék, nem lehet komolyan számolni ezzel a csapattal.
18. (20.) Oakland Raiders (5–4)
Hosszú évek átka tört meg, a Raiders zsinórban harmadik győzelmét is megszerezte, kezd felzárkózni a csoportban, és az embernek néha már olyan érzése van, hogy ez nem rossz csapat. A kezdeti nehézségek után Jason Campbell is kezd magára találni, de vasárnap rájöhettünk, hogy mi is hiányzik igazán Oaklandből... Egy igazán jó, biztos elkapó, aki lehet, hogy most megvan Jacoby Ford személyében. Az mindenesetre biztos, hogy fantasztikus meccset produkált az újonc elkapó a Chiefs ellen, egy 94 yardos kickoff return TD, illetve 148 elkapott yard, köztük több kulcsfontosságú elkapással.
19. (16.) Washington Redskins (4–4)
McNabbék pihentek, nyert a Giants, nyert az Eagles, jó kis végjáték ígérkezik a csoportban.
20. (19.) St. Louis Rams (4–4)
Steve Spagnoulo csapata szintén bye weeken volt a héten, a Ramsnek viszont tökéletes hét volt ez, kikapott a Seahawks és a Cardinals is.
21. (25.) Cleveland Browns (3–5)
A forduló meglepetése a Browns Pats elleni győzelme, de valljuk be, benne volt a levegőben. A Browns védelme pokolian erős és nagyon összeállt, míg a támadósor Colt McCoyjal és Peyton Hillisszel új erőre kapott. El sem tudom képzelni, mi lesz itt, ha a Browns a drafton, esetleg off seasonban szerez egy életveszélyes, első számú elkapót.
KÖSZÖNJÜK, HOGY SZAVAZOTT!
22. (24.) Detroit Lions (2–6)
A Jets ellen láthattuk, hogy mekkora lehetőség van ebben a csapatban. De hogy emellett mennyire szerencsétlenek, az is elképesztő. Jason Hanson a pálya mellett megsérül, Suh kapufát rúg a jutalompontból, Matt Stafford pedig addig hősködik a kamikazefal mögül, amíg meg nem sérül. Mert hogy pontosan ez történt, Stafford dobóválla sérült meg, ráadásul a friss hírek szerint a szezon további részét emiatt ki kell hagynia. Nincs mese, májusban OL draft, különben semmi értelme sincs a tavalyi 1/1-es Staffordnak.
23. (23.) Minnesota Vikings (3–5)
Brett Favre karriercsúcsot jelentő 446 yardot passzolt, a Vikings pedig a hosszabbításban Longwell mezőnygóljával megverte az Arizonát. Ettől függetlenül ez a szezon valószínűleg már elúszott, kíváncsian várjuk, Childress maradhat-e ilyen év után.
24. (21.) Cincinnati Bengals (2–6)
Hiába a Cincy erős kerete, a védelem csaknem a tavalyi, Palmer úgyszintén, így még TO villogása ellenére sem lehet meg a rájátszás. Marvin Lewis lassan elkezdhet gondolkodni a jövő évi drafton.
25. (22.) Seattle Seahawks (4–4)
Se irányító, se futójáték, se fal. Semmiféle jelentős erőt képviselő támadóalakulatot nem tud felmutatni a Seattle, az újonnan beálló Charlie Whitehurst sem tudott ezen változtatni. Nagyon kellene egy egészséges Okung a fal bal oldalára, nélküle ez nem ugyanaz.
26. (26.) Jacksonville Jaguars (4–4)
A Jax pihent a héten, vasárnap pedig jön a Texans elleni csoportmérkőzés. Előzetesen nem adok sok esélyt a Jaguároknak, de ebben a csoportban sorozatosan körbeverik egymást, így bármi lehetséges.
27. (28.) San Francisco 49ers (2–6)
Singletaryék pihentek, a héten folytatódhat a Troy Smith-saga, az ellenfél, a Sam Bradford vezette Rams verhetőnek tűnik.
28. (29.) Denver Broncos (2–6)
Vasárnap Denver–Kansas, amíg előbbi csapat az év végi égés elkerülése, addig utóbbi a csoport megnyerése érdekében lép pályára, pikáns mérkőzés várható.
29. (27.) Dallas Cowboys (1–7)
Ahogy azt sejteni lehetett, a Packerstől elszenvedett vereség után véget ért a Wade Phillips korszak Dallasban. A támadásokért felelős koordinátor, Jason Garrett mostantól a Dallas új edzője, idén legalábbis, a nyáron nagy név érkezése várható…
30. (31.) Arizona Cardinals (3–5)
A futás továbbra is ismeretlen fogalom Arizonában, most ráadásul tetemes előnyről, az utolsó negyedben engedte vissza a Minnesotát a Cardinals, végül hosszabbításban maradt alul Brett Favre-ékkal szemben. Túl sok a lyuk a csapatban, kíváncsian várjuk a draftot.
31. (30.) Carolina Panthers (1–7)
Moore IR, Connor IR, Otah IR, Davis IR. Ez az e heti termés Carolinából. Vélhetően ismét az újonc Jimmy Clausen lesz a kezdő a maradék néhány mérkőzésen.
32. (32.) Buffalo Bills (0–8)
Már megint egy hajszálon múlott, hogy meglegyen a Bills első győzelme, de most sem sikerült. Vajon melyik gárda ellen szerzik meg első győzelmüket a Bölények? És ki lesz az 1/1?
Felhívjuk kedves NFL-fanatikus olvasóink figyelmét, hogy a korábbiakkal ellentétben ezen a héten már csütörtök éjjel megkezdődik a forduló!
A 9. FORDULÓ LEGJEI | |||
A legtöbb passzolt yard | Brett Favre (Minnesota Vikings) | –Arizona Cardinals | 446 |
A legtöbb futott yard | Peyton Hillis (Cleveland Browns) | –New England Patriots | 184 |
A legtöbb elkapott yard | Jacoby Ford (Oakland Raiders) | –Kansas City Chiefs | 148 |
A KATEGÓRIÁK PILLANATNYI LEGJOBBJAI | ||
A legtöbb passzolt yard | 2944 | Philip Rivers (San Diego Chargers) |
A legtöbb futott yard | 864 | Arian Foster (Houston Texans) |
A legtöbb elkapott yard | 878 | Brandon Lloyd (Denver Broncos) |
A legtöbb szerelés | 96 | Jerod Mayo (New England Patriots) |
A legtöbb sack | 10.5 | Clay Matthews (Green Bay Packers) |
A legtöbb interception | 6 | DeAngelo Hall (Washington Redskins) |
9. FORDULÓ | |||
2010. 11. 7. | 19.00 | Detroit Lions–New York Jets | 20–23 – h. u. |
2010. 11. 7. | 19.00 | Carolina Panthers–New Orleans Saints | 3–34 |
2010. 11. 7. | 19.00 | Houston Texans–San Diego Chargers | 23–29 |
2010. 11. 7. | 19.00 | Minnesota Vikings–Arizona Cardinals | 27–24 – h. u. |
2010. 11. 7. | 19.00 | Cleveland Browns–New England Patriots | 34–14 |
2010. 11. 7. | 19.00 | Atlanta Falcons–Tampa Bay Buccaneers | 27–21 |
2010. 11. 7. | 19.00 | Buffalo Bills–Chicago Bears* | 19–22 |
2010. 11. 7. | 19.00 | Baltimore Ravens–Miami Dolphins | 26–10 |
2010. 11. 7. | 22.05 | Seattle Seahawks–New York Giants | 7–41 |
2010. 11. 7. | 22.15 | Philadelphia Eagles–Indianapolis Colts | 26–24 |
2010. 11. 7. | 22.15 | Oakland Raiders–Kansas City Chiefs | 23–20 – h. u. |
2010. 11. 8. | 2.20 | Green Bay Packers–Dallas Cowboys | 45–7 |
2010. 11. 9. | 2.30 | Cincinnati Bengals–Pittsburgh Steelers | 21–27 |
*Torontóban rendezték. |
10. FORDULÓ | |||
2010. 11. 12. | 2.30 | Atlanta Falcons–Baltimore Ravens | |
2010. 11. 14. | 19.00 | Buffalo Bills–Detroit Lions | |
2010. 11. 14. | 19.00 | Indianapolis Colts–Cincinnati Bengals | |
2010. 11. 14. | 19.00 | Cleveland Browns–New York Jets | |
2010. 11. 14. | 19.00 | Chicago Bears–Minnesota Vikings | |
2010. 11. 14. | 19.00 | Miami Dolphins–Tennessee Titans | |
2010. 11. 14. | 19.00 | Jacksonville Jaguars–Houston Texans | |
2010. 11. 14. | 19.00 | Tampa Bay Buccaneers–Carolina Panthers | |
2010. 11. 14. | 22.05 | Denver Broncos–Kansas City Chiefs | |
2010. 11. 14. | 22.15 | San Francisco 49ers–St. Louis Rams | |
2010. 11. 14. | 22.15 | New York Giants–Dallas Cowboys | |
2010. 11. 14. | 22.15 | Arizona Cardinals–Seattle Seahawks | |
2010. 11. 15. | 2.20 | Pittsburgh Steelers–New England Patriots | |
2010. 11. 16. | 2.30 | Washington Redskins–Philadelphia Eagles |