Xabi Alonso 25 milliós ajándékkal lepte meg a stábját

Vágólapra másolva!
2024.12.17. 17:54
Xabi Alonso megajándékozta stábját egy-egy Bundesliga-trófeával (Fotó: Getty Images)
Xabi Alonso, a Bayer Leverkusen labdarúgócsapatának vezetőedzője a Bild beszámolója szerint átszámítva nagyjából 25-30 millió forint értékben készíttetett ajándékot minden stábtagjának a 2023–2024-ben veretlenül megnyert Bundesliga-aranyérem margójára: a salátástál kicsinyített mását kapták meg.

Marcel Draum, a klub másodedzője a közösségi oldalán azzal az üzenettel posztolt egy képet a salátástállal, hogy ,,Köszönöm, főnök!”.

A Bild értesülései szerint a spanyol szakember az Augsburg elleni bajnoki előtt lepte meg az összes stábtagot a különleges ajándékkal.

A beszámoló szerint Xabi Alonso mélyen a zsebébe nyúlt a nemes gesztusért, úgy tudni, nagyjából 2.5 millió forintba került átszámítva egyetlen salátástál replikája, amelyet a Koch und Bergfeld brémai ezüstgyár alkotott meg, ők rendelkeznek ugyanis a másolatok elkészítésének jogaival. Összesen 11 darabot rendelt meg a spanyol, így az összköltség 25-30 millió forintra rúghatott.

„Az összes trófeámról, amelyet pályafutásom során megnyertem, van egy másolatom otthon. Most erről a bajnoki trófeáról is van egy. Ez a siker szép emlék mindenkinek, ezért tettem”

– mondta Xabi Alonso a Bildnek a gesztusáról, amelyről előzetesen tájékoztatta a klub sportigazgatóját, Simon Rolfest is.

,,Nagyszerű gesztus ez Xabitól, ami jó bizonyítéka annak, hogy az edzők is nagyon jó csapatot alkotnak” – Rolfes.

 

Legfrissebb hírek

Dupla csapás a Bayern Münchenre, Alphonso Davies és Dayot Upamecano is hosszú időre kidőlt

Német labdarúgás
52 perce

Bő egy éven belül másodszor hosszabbította meg sikeredzője szerződését a VfB Stuttgart

Német labdarúgás
2025.03.22. 13:27

Gulácsi remek teljesítménye fejfájást okozhat a lipcsei vezetőknek – sajtóhír

Német labdarúgás
2025.03.18. 09:35

Az Eintracht Frankfurt játékosa megdöntötte a Bundesliga sebességi rekordját

Német labdarúgás
2025.03.17. 18:10

Gulácsi ismét ott van a forduló válogatottjában a Kickernél

Német labdarúgás
2025.03.17. 09:12

Kétgólos hátrányból, a hajrában fordított Stuttgartban a Bayer Leverkusen

Német labdarúgás
2025.03.16. 21:34

A vendégszurkolók miatt csúszott a kezdés, az Eintrachtot ez nem zavarta meg, győzött Bochumban

Német labdarúgás
2025.03.16. 19:39

Gulácsi bravúrt bravúrra halmozott, a Lipcse két góllal legyőzte a Dortmundot

Német labdarúgás
2025.03.15. 20:27
Ezek is érdekelhetik