K. B.K. B.
2024.10.26. 17:29
RB Leipzig v Sport-Club Freiburg - Bundesliga
Willi Orbán (4-es) egyenlített a Freiburg ellen (Fotó: Getty Images)
A Leipzig fordított, s nyert a Freiburg ellen, az Augsburg megverte a Dortmundot, a Stuttgart a Kiel felett diadalmaskodott, míg a St. Pauli döntetlent játszott a Wolfsburggal szombaton, a német első osztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 8. fordulójában.

A magyar válogatott két tagjával, Willi Orbánnal és Gulácsi Péterrel a soraiban állt fel a tabella második helyén álló RB Leipzig a Freiburg ellen hazai pályán. Nem indult jól a lipcseieknek a találkozó, a 15. percben ugyanis Doan Ricu megszerezte a vendégeknek a vezetést, ezzel megszakítva Gulácsi öt meccs óta tartó kapott gól nélküli sorozatát a Bundesligában. A folytatás különösen rosszul alakult a magyar kapusnak, a második félidő bemelegítése során megsérült, ezért le kellett cserélni, Maarten Vandevoordt állt be a helyére.

Rossz hír ide vagy oda, a játékrész elején rögtön egyenlített a Leipzig, Benjamin Henrichs balról adta be a labdát, az ötösön belül helyezkedő Orbán kiválóan ért bele (1–1). Bő tíz perccel később a vezetést is átvették a hazaiak, Lutsharel Geertruida talált be (2–1), míg a 3–1-es végeredményt Lois Openda állította be a 79. percben.

FRISSÍTÉS: GULÁCSI A TÉRDÉT FÁJLALTA
„A térdében érzett valamit” – mondta a találkozó után a magyar hálóőrről Rouven Schröder sportigazgató. Gulácsi 2022 októberében térdszalagszakadást szenvedett, amely után tavaly szeptemberben tért vissza.

A Borussia Dortmund Donyell Malen góljával már a 4. percben előnyhöz jutott az Augsburg otthonában, ám a folytatásban közel sem úgy alakultak az események, ahogyan azt a vendégek szerették volna: Alexis Claude-Maurice a 25. percben fantasztikus gólt szerzett bő 30 méterről, majd a második félidő elején is gyönyörűen tekert a hosszúba, ezzel már 2–1-re vezetett az Augsburg. A Dortmundnak az sem jött jól, hogy a hosszabbításban Almugera Kabar piros lapot kapott, de nem ezen múlt a mérkőzés, 2–1-es vereséget szenvedett.

A 11. helyen álló VfB Stuttgart az eddig nyeretlen Holstein Kielt fogadta, és a 19. percben Deniz Undav góljával megszerezte a vezetést. A második felvonásban tovább nyílt az olló El Bilal Touré találatával, csakhogy a hazaiak addig meglehetősen jól festő képébe bezavart Jeff Chabot 66. percben történt kiállítása. A Kiel élt az emberelőny adta lehetőséggel, Armin Gigovic a végjátékban szépített (2–1). De nem sokkal később a vendégek is megfogyatkoztak, Jann-Fiete Arpot küldték le a pályáról. Az erőviszonyok kiegyenlítődtek, újabb gól nem született, stuttgarti 2–1-es győzelem viszont igen.

Kiegyenlített meccset játszott egymással a St. Pauli és a Wolfsburg, mindkét oldalon adódtak helyzetek, ám ezek egyikével sem tudtak élni a csapatok, amelyeknek így ki kellett egyezniük a 0–0-s döntetlenben.