A Bayern München nem bírt a betömörülő Leverkusennel a szuperrangadón

BALÁZS DÁVIDBALÁZS DÁVID
2024.09.28. 18:19
Gnabry lábában maradt a Bayern vezető gólja (Fotó: Getty Images)
A Bayern München odahaza 1–1-es döntetlent játszott a címvédő Bayer Leverkusennel a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 5. fordulóban megrendezett szuperrangadóján.

NÉMET BUNDESLIGA
5. FORDULÓ
BAYERN MÜNCHEN–BAYER LEVERKUSEN 1–1 (1–1)
München, Allianz Aréna, 75 000 néző. Vezette: Zwayer
BAYERN: Neuer – Guerreiro (Laimer, 78.), Upamecano, Kim Min Dzse, A. Davies – Kimmich, Pavlovic – Olise (L. Sané, 78.), Musiala, Gnabry (K. Coman, 65.) – Kane (T. Müller, 86.). Vezetőedző: Vincent Kompany
LEVERKUSEN: Hradecky – Tapsoba, Tah, Hincapie – Frimpong, G. Xhaka, Andrich, Grimaldo (Belocian, 90+1.) – Terrier (Adli, 58.), Wirtz (Palacios, 90+1.) – Boniface (Tella, 78.). Vezetőedző: Xabi Alonso
Gólszerző: Pavlovic (39.), ill. Andrich (31.)

A Bayern München kezdte aktívabban a mérkőzést, Jamal Musialának és Raphaël Guerreirónak is volt egy távoli lövése. Mindkét csapat óvatosan játszott, de a Bayer Leverkusen sokáig egyáltalán nem veszélyeztette a kaput. Aztán a 30. percben szöglethez jutott, a beadás után pedig Robert Andrichhoz került a labda, s a válogatott középpályás kb. 22 méterről, egyből a hosszú sarokba lőtt (0–1).

A bajorok nehezen találták a rést a vendégek védelmén, így távolról próbálkoztak, minek eredményeképp a 39. percben Aleksandar Pavlovic pazar lövéssel egyenlített (1–1).

A második félidő nagy Serge Gnabry-helyzettel indult: a Bayern szélsője jó ütemben érkezett egy beadásra, de előbb az oldalkapufát, a kipattanónál pedig a lécet találta el. Az 58. percben Michael Olise került helyzetbe, közeli lövését védte Lukas Hradecky.

A bajoroknak több próbálkozásuk is volt, míg a vendégek nem jutottak el lövésig. A 70. percben Victor Boniface a saját térfelének közepéről próbálta átemelne Manuel Neuert, de kísérlete finoman szólva sem sikerült. Ez volt egyébként a Leverkusen első kapura lövése a szünet után.

A hajrában ment a Bayern a vezető gól megszerzéséért, de nem jött össze neki – a vendégek kibekkelték a meccset. Döntetlen a szuperrangadón!

KORÁBBAN
RB Leipzig–Augsburg 4–0 (Sesko 10., 15., Openda 46., Simons 57.)
Freiburg–St. Pauli 0–3 (E. Szad 12., 72., Afolayan 45.)
Wolfsburg–VfB Stuttgart 2–2 (Wind 20., Amoura 68., ill. Millot 32., Undav 90+7.)
Kiállítva: Amoura (74.), ill. Karazor (63.)
Mainz–Heidenheim 0–2 (Pieringer 15., Schöppner 86.)
Kiállítva: Hanche-Olsen (29.) ill. Dorsch (80.)
Mönchengladbach–Union Berlin 1–0 (Cvancara 90+6.)