A Bochum tizenegyesekkel harcolta ki a bennmaradást

BALOGH ANDRÁSBALOGH ANDRÁS
2024.05.27. 23:26
A Bochum visszajött a háromgólos hátrányból, és tizenegyesekkel megnyerte a párharcot (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) osztályozójának második mérkőzésén a Bochum 3–0-ra legyőzte a Fortuna Düsseldorfot, majd tizenegyesekkel kiharcolta a bennmaradást.

Az első mérkőzésen a Fortuna Düsseldorf idegenben három góllal megverte a Bochumot, így jelentős előnye volt a visszavágóra. Az előző mérkőzésen öngólt vétő Philipp Hofmann góljával már a 18. percben előnybe került a Bochum. Hofmann a második félidőben is szerzett egy gólt, ismét fejjel volt eredményes. Sőt négy perccel később Kevin Stöger értékesítette a vendégek büntetőjét, így már 3–0-ra vezetett a Bochum és egyenlő volt a párharc.

A Düsseldorf az első meccsel ellentétben ezúttal helyzetekig sem nagyon jutott. A hosszabbítás nem hozott újabb gólt, jöhettek a tizenegyesek, melyeknél a 7. körben Ucsino Takasi rontott. A Bochum 6–5-re megnyerte a tizenegyespárbajt és bennmaradt az első osztályban.

NÉMET BUNDESLIGA
OSZTÁLYOZÓ, VISSZAVÁGÓ
Fortuna Düsseldorf (II.)–VfL Bochum 0–3 (Hofmann 18., 66., K. Stöger 70. – 11-esből) – tizenegyesekkel 5–6
Összesítésben: 3–3, tizenegyesekkel bennmaradt a Bochum.