Bundesliga: nyögvenyelős győzelmet aratott Brémában a BVB

M. B.M. B.
2024.03.09. 20:32
Nagy csatában nyertek a sárga-feketék (Fotó: Getty Images)
A Borussia Dortmund 2–1-re nyert a Werder Bremen otthonában a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 25. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Esélyeshez méltóan kezdte a brémai összecsapást a Dortmund, előbb Donyell Malen lőtt közelről félollóval a kapuba (VIDEÓ ITT), majd Jadon Sancho szerzett gólt egy szemrevaló egyéni alakítás végén (VIDEÓ ITT). A szünet előtt érzékeny veszteséget szenvedett a BVB, miután Sabitzert egy durva szabálytalanság miatt kiállította Deniz Aytekin játékvezető (VIDEÓ ITT).

Az emberelőny hatására felbátorodott a szünet után a Werder, s a 70. percben Justin Njinmah góljával visszajött a meccsbe (VIDEÓ ITT). Az utolsó bő húsz percben az egyenlítésért támadtak a zöld-fehérek, de több gólt már nem szereztek, így a BVB megőrizte 4. helyét a tabellán.

NÉMET BUNDESLIGA
25. FORDULÓ
Werder Bremen–Borussia Dortmund 1–2 (Njinmah 70., ill. Malen 21., Sancho 38.)
Kiállítva: Sabitzer (45+1., Dortmund)

KORÁBBAN
Augsburg–Heidenheim 1–0 (Gouweleeuw 22.)
Bayern München–Mainz 8–1 (Kane 13., 45+7., 70., Goretzka 19., 90+2., Müller 47., Musiala 61., Gnabry 66., ill. Amiri 31.)
Borussia Mönchengladbach–1. FC Köln 3–3 (Honorat 32., Hack 71., 73., ill. Alidou 7., 64., Downs 79.)
RB Leipzig–Darmstadt 2–0 (Isherwood 3. – öngól, Baumgartner 50.)