2. Bundesliga: bravúrgyőzelem helyett – drámai meccsen veszített pontot a Hertha

R. P.R. P.
2024.03.01. 20:47
Csalódottság… (Fotó: Getty Images)
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság 24. fordulójában a Hertha BSC 2–2-es döntetlent játszott hazai pályán a Holstein Kiellel.

A Holstein számított a meccs esélyesének, hiszen a kieliek a második helyen álltak a tabellán, míg a berliniek a 8. helyet foglalták el a mérkőzés előtt.

Ehhez képest az első félidőben a Hertha kétgólos vezetésre tett szert a korábban Magyarországon a Debrecenben és a DVTK-ban is játszó Haris Tabakovic duplájával. A második játékrészben Dárdai Pál csapatának bőven akadt lehetősége tovább növelni az előnyt, ám a feljutásért harcoló Kiel szépített a 81. percben Finn Porath megpattanó lövésével.

A nyílt küzdelem drámai véget ért: a hosszabbításban a Kielnek megítélt büntetőt Timo Becker érvényesítette, 2–2-re mentve így a találkozót.

A Hertha keretében ezúttal csak ifj. Dárdai Pál kapott szerepet, kezdőként a 72. percig volt a pályán. Dárdai Márton és Dárdai Bence nem volt a meccskeretben.

NÉMET 2. BUNDESLIGA
24. FORDULÓ
Hertha BSC–Holstein Kiel  2–2 (Tabakovic 17., 45., ill. Porath 81., Becker 90+8. – 11-esből)

Az állás: 1. St. Pauli 48 pont (24 meccs), 2. Holstein Kiel 42 pont (24 meccs), 3. Hamburg 41 pont (23 meccs), …8. Hertha BSC 34 pont (24 meccs)