Bundesliga: a BVB hiába reagált jól a gyors kapott gólra, a Hoffenheim pár perc alatt fordított

B. D. K.B. D. K.
2024.02.25. 19:27
Fájdalmas verésbe szaladt bele a Dortmund (Fotó: Getty Images)
A Borussia Dortmund hazai pályán 3–2-re kikapott a Hoffenheimtől a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Meglepetésre bő másfél perc elteltével az idegenben játszó Hoffenheim került előnybe. Ihlas Bebou kaparintott meg egy rossz passzt, majd éles szögből maga fejezett be (0–1).

A Dortmund azonban viszonylag gyorsan felállt: a 21. percben sarokrúgás után Donyell Malen egyenlített (1–1), aztán négy perccel később szintén egy rögzített játékhelyzetet követően Nico Schlotterbeck szerzett vezetést (2–1).

Egy óra elteltével a semmiből egalizáltak a vendégek, Maximilian Beier lövése Schlotterbecken irányt változtatva került a kapuba (2–2).

A 65.-ben jött hazai oldalról a hideg zuhany, a Hoffenheim ugyanis fordítani tudott, ezúttal is Beier volt eredményes (2–3).

A Dortmund a második félidőben kapott gólokra már nem tudott reagálni, így tíz veretlen tétmérkőzés után most pont nélkül maradt. A Hoffenheim nyolc tétmeccs után nyert újra, és először az évben.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Hoffenheim 2–3 (Malen 21., N. Schlotterbeck 25., ill. Bebou 2., Beier 61., 65.)
Később
2–1 (Uduokhai 72., Engels 81., ill. Grifo 19. – 11-esből)
Korábban
Eintracht Frankfurt–Wolfsburg 2–2 (Max 14., Marmus 90+2., ill. Lacroix 2., Behrens 36.)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Mönchengladbach–Bochum 5–2 (N'Goumou 28., Weigl 35. – 11-esből, Reitz 72., Siebatcheu 78., Honorat 90+6., ill. Ph. Hofmann 75., K. Schlotterbeck 87.)
Union Berlin–Heidenheim 2–2 (Gosens 44., Schäfer 45+2., ill. Dovedan 3., Beste 71.)
VfB Stuttgart–1. FC Köln 1–1 (Millot 53., ill. Martel 62.)
Werder Bremen–Darmstadt 1–1 (Zimmermann 8. – öngól, ill. Justvan 33.)
Bayern München–RB Leipzig 2–1 (Kane 56., 90+1., ill. Sesko 70.)