Bundesliga: a Frankfurt és a Wolfsburg rossz sorozata is tovább tart

B. D. K.B. D. K.
2024.02.25. 17:36
A Wolfsburg továbbra is nyeretlen idén (Fotó: Getty Images)
Az Eintracht Frankfurt odahaza 2–2-es döntetlent játszott a Wolfsburggal a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 23. fordulójának vasárnapi első mérkőzésén.

Már a második percben megszerezte a vezetést a Wolfsburg, Maxence Lacroix fejjel volt eredményes. A labda egy kezen irányt változtatott, de a gólt megadták (0–1).

Aztán a 14. percben egalizált a Frankfurt, szemre is tetszetős akció végén Philipp Max vette be a kaput (1–1). A vendégek az első játékrész hajrájában ismét előnybe kerültek, Kevin Behrenst ünnepelhették a társak (1–2).

Amikor már kezdtük volna elkönyvelni a Wolfsburg sikerét, másodszor is egyenlített Frankfurt: a 92. percben Omar Marmus lőtte ki a hosszú sarkot (2–2).

Ezzel a döntetlennel egyik gárda rossz sorozata sem szakadt meg: a Frankfurt immár öt tétmérkőzés óta nyeretlen, míg a Wolfsburg nyolc bajnoki óta képtelen nyerni.

A MÉRKŐZÉS ÖSSZEFOGLALÓJA

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Eintracht Frankfurt–Wolfsburg 2–2 (Max 14., Marmus 90+2., ill. Lacroix 2., Behrens 36.)
Később
17.30: Borussia Dortmund–Hoffenheim (Tv: Arena4)
19.30: Augsburg–Freiburg (Tv: Arena4)

SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Mönchengladbach–Bochum 5–2 (N'Goumou 28., Weigl 35. – 11-esből, Reitz 72., Siebatcheu 78., Honorat 90+6., ill. Ph. Hofmann 75., K. Schlotterbeck 87.)
Union Berlin–Heidenheim 2–2 (Gosens 44., Schäfer 45+2., ill. Dovedan 3., Beste 71.)
VfB Stuttgart–1. FC Köln 1–1 (Millot 53., ill. Martel 62.)
Werder Bremen–Darmstadt 1–1 (Zimmermann 8. – öngól, ill. Justvan 33.)
Bayern München–RB Leipzig 2–1 (Kane 56., 90+1., ill. Sesko 70.)