Bundesliga: dőltek a rekordok a Bayern KO-győzelménél az IFFHS szerint

2023.10.30. 12:26
Számos csúcs megdőlt szombaton Münchenben (Fotó: Getty Images)
Több Bundesliga-csúcs is született a Bayern München hétvégi fellépésén, amikor a német bajnoki címvédő 8-0-ra legyőzte vendégét, az újonc Darmstadtot – írta hétfői értékelésében a labdarúgás történetével és statisztikáival foglalkozó nemzetközi szervezet (IFFHS).

A német futball élvonalában a 21. században először szerzett egy csapat nyolc gólt egy félidőben. A teljes Bundesliga-históriában is csak egyetlen alkalommal esett ennél több gól egyetlen játékrészben: a Borussia Dortmund 1982 novemberében az első 45 percben tíz alkalommal vette be az Arminia Bielefeld kapuját a 11–1-es végeredményt hozó találkozón, míg a Borussia Mönchengladbach a Bayernhez hasonlatosan szintén nyolc gólt jegyzett egy félidő alatt a Borussia Neunkirchen ellen 1967 novemberében játszott 10–0-s mérkőzésen.

A Bayern a 21. században a nyolcadik olyan összecsapását nyerte, amelyen legalább nyolc alkalommal volt eredményes: a leghíresebb közülük az FC Barcelona felett aratott 2020-as siker a Bajnokok Ligája-elődöntőben (8–2).

A Darmstadt elleni futball KO-ból Harry Kane mesterhármassal vette ki részét, így a mostani idényre szerződtetett angol válogatott csatár első kilenc német bajnoki mérkőzésén 12 gólt szerzett, amire korábban más nem volt képes a Bundesligában – emelte ki az IFFHS. Kane egyik gólját a saját térfeléről, mintegy hatvan méterről érte el, a kapus feje fölött ívelve a kapuba a labdát. A Bundesliga történetének „távtalálati rekordját” azonban ő is csak megközelíteni tudta: az abszolút csúcstartó Moritz Stoppelkamp a 2014–15-ös szezonban 83 méterről vette be az ellenfél kapuját.

A német élvonal históriájában ugyancsak páratlan fejleményként most első alkalommal állítottak ki három játékost is a szünetig, a Thomas Tuchel irányította müncheniek – akiknél Lőw Zsolt a másodedző – előbb emberhátrányba, majd emberelőnybe kerültek a mérkőzésen.

1. Bayer Leverkusen 9 8 1 27–8 +19 25
2. Bayern München 9 7 2 34–7 +27 23
3. VfB Stuttgart 9 7 2 27–11 +16 21
4. Borussia Dortmund 9 6 3 20–11 +9 21
5. RB Leipzig 9 6 2 1 25–7 +18 20
6. Hoffenheim 9 6 3 20–16 +4 18
7. Eintracht Frankfurt 9 3 5 1 12–9 +3 14
8. Freiburg 9 4 1 4 10–16 –6 13