Bundesliga: fordított és nyert a Mönchengladbach otthonában a Bayern

B. A.B. A.
2023.09.02. 20:29
Leroy Sané góljával egyenlített a Bayern München (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 3. fordulójában a Bayern München 2–1-re legyőzte a Borussia Mönchengladbachot.

A Bayern München az elmúlt öt tétmérkőzésén nem tudta legyőzni a Borussia Mönchengladbachot, a bajorok vendégként legutóbb 2019-ben vitték el mind a három pontot a Borussia-Parkból.

Az első komoly lehetőség a hazaiak előtt adódott, Marvin Friedrich fejelte kapura a labdát, a Bayernt azonban megmentette a felső léc. Négy perccel később már megszerezte a vezetést a Mönchengladbach: egy szögletet követően Maximilian Wöber csúsztatta tovább a labdát, Itakura Ko pedig Sven Ulreich felett a kapuba talált. (VIDEÓ ITT!) Még a félidő vége előtt egalizálhatott volna a München, viszont Leroy Sané jobb lábbal megeresztett lövése csak a lécet találta el.

A második játékrészben már összejött az egyenlítés. Az 58. percben Joshua Kimmich ugratta ki a lesvonalról érkező Sanét, aki átvette és ballal a kapuba helyezte a labdát. (VIDEÓ ITT!) A hajrában Joshua Kimmich szögletére a csereként beálló Mathys Tel érkezett jó ütemben és a jobb alsó sarokba fejelt. (VIDEÓ ITT!)

A Bayern München tehát megtörte a Mönchengladbach elleni rossz sorozatát, egyszersmind három mérkőzés után továbbra is hibátlan a bajnokságban.

NÉMET BUNDESLIGA
3. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Bayern München 1–2
(Itakura 30., ill. Sané 58., Tel 87.)

Vasárnap
15.30: Eintracht Frankfurt–1. FC Köln (Tv: Arena4)
17.30: Union Berlin–RB Leipzig (Tv: Arena4)

KORÁBBAN
Augsburg–Bochum 2–2 (Beljo 35., Demirovic 63., ill. Aszano 45+3., 65.)
Hoffenheim–Wolfsburg 3–1 (J. A. Brooks 45+2., Beier 60., Skov 74., ill. Tiago Tomás 36.)
Bayer Leverkusen–Darmstadt 5–1 (Boniface 21., 61., Palacios 49., Hofmann 68., Hlozek 83., ill. Vilhelmsson 25.)
VfB Stuttgart–Freiburg 5–0 (Führich 8., 62., Guirassy 17., 19., Millot 75.)
Werder Bremen–Mainz 4–0 (Ducksch 4. – 11-esből, Stage 53., Bittencourt 82., Njinmah 84.)

Pénteken játszották
Borussia Dortmund–Heidenheim 2–2 (Brandt 7., Can 15. – 11-esből, ill. Dinkci 61., Kleindienst 82. – 11-esből)