Bundesliga: Kane duplázott, a Bayern legyőzte az Augsburgot

2023.08.27. 19:25
Harry Kane kétszer is bevette az Augsburg kapuját (Fotó: Getty Images)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 2. fordulójában a Bayern München 3–1-re legyőzte az Augsburgot.

A Bayern München a nyitó fordulóban 4–0-val átgázolt a Werder Bremenen idegenben, a második fordulóban pedig az az Augsburg volt az ellenfele az Allianz Arénában, amely őrült meccsen 4–4-es döntetlent játszott a Borussia Mönchengladbachhal.

A német rekordbajnok toronymagas esélyesnek számított, ennek megfelelően az első fél óra után előnybe is került – Leroy Sané került hatalmas ziccerben, jobbal a kapusba lőtte a labdát, amely pont a menteni igyekvő Felix Uduokhaira pattant, róla pedig a kapuba.

A vezető gól után nem kellett sokat várni a második hazai találatra, a 40. percben Harry Kane volt eredményes tizenegyesből – ez volt az angol világklasszisnak az első gólja az Allianz Arénában. Gyakorlatilag már a félidő előtt eldőlt a három pont sorsa, ennek köszönhetően a fordulás után egyáltalán nem volt nagy iram. A 69. percben Alphonso Davies húzott el a bal oldalon, a passza után Kane állítás nélkül lőtt a kapuba. 3–0

A hajrában Dion Beljo révén szépített az Augsburg, így alakult ki a 3–1-es végeredmény.

Két forduló után százszázalékos Thomas Tuchel együttese, s csak azért áll a második helyen, mert az Union Berlin eggyel több gólt szerzett nála.

NÉMET BUNDESLIGA
2. FORDULÓ

Bayern München–Augsburg 3–1
(Uduokhai 32. – öngól, Kane 40., 69. – az elsőt 11-esből, ill. Beljo 86.)

Darmstadt–Union Berlin 1–4
(Mehlem 24., ill. Gosens 4., 34., Behrens 39., Doekhi 65.)
Freiburg–Werder Bremen 1–0 (Philipp 90+6.)
Heidenheim–Hoffenheim 2–3 (Beste 26., Pieringer 59., ill. Beier 77., Kaderábek 80., Kramaric 90. – 11-esből)
1. FC Köln–Wolfsburg 1–2 (Waldschmidt 55., ill. Wind 62., 72.)
Bochum–Borussia Dortmund 1–1 (Stöger 13., ill. Malen 56.)

Pénteken játszották
RB Leipzig–VfB Stuttgart 5–1 (Henrichs 51., Olmo 62., Openda 66., Kampl 74., Simons 76., ill. Guirassy 35.)

1. Union Berlin 2 2 8–2 +6 6
2. Bayern München 2 2 7–1 +6 6
3. Bayer Leverkusen 2 2 6–2 +4 6
4. Wolfsburg 2 2 4–1 +3 6
5. Freiburg 2 2 3–1 +2 6
6. Eintracht Frankfurt 2 1 1 2–1 +1 4
6. Borussia Dortmund 2 1 1 2–1 +1 4
8. RB Leipzig 2 1 1 7–4 +3 3