Bundesliga: kiütötte a Wolfsburgot, tapad a Bayernre a BVB – videó

V. J.V. J.
2023.05.07. 19:29
Jude Bellingham két góllal vette ki a részét a dortmundi sikerből (Fotó: AFP)
A Borussia Dortmund 6–0-ra megverte a Wolfsburgot a német labdarúgó Bundesliga 31. fordulójának záró mérkőzésén.

A BVB hamar vezetést szerzett Karim Adeyemi fejesével, majd Sébastien Haller növelte közelről a dortmundi előnyt.

A félidő végéhez közeledve Donyell Malen is betalált, a kapura törő Julian Brandt kiváló időzítéssel készített elő számára, így már csak annyi dolga maradt, hogy hat méterről az üres kapuba lőjön.

A szünet után Bellingham is beköszönt: gyors támadás végén leadott lövésébe a kapus még beleért, ám a labda a kapufa segítségével a gólvonal mögé pattant. Nem sokkal ezután Haller szerzett labdát, Adeyemi elé tette, aki kilenc méterről, laposan a hálóba lőtt.

A lefújáshoz közeledve Bellingham Brandt fejes passza után kilőtte a bal alsót, ezzel ő is duplázott, a Borussia Dortmund pedig kiütéses győzelmével tovább üldözi az éllovas Bayern Münchent. 6–0

NÉMET BUNDESLIGA
31. FORDULÓ
Borussia Dortmund–Wolfsburg 6–0
(Adeyemi 14., 59., Haller 28., Malen 37., Bellingham 54., 86.)

Korábban
Pénteken
Bayer Leverkusen–1. FC Köln 1–2 (Adli 28., ill. Selke 14., 36.)
Mainz–Schalke 2–3 (Barreiro Martins 53., Aarón Martín 70., ill. Bülter 26., 90+12. – a másodikat 11-esből, Krauss 60.)

Szombat
Hertha BSC–VfB Stuttgart 2–1 (Kempf 29., Niederlechner 45+2., ill. Guirassy 38.)
Freiburg–RB Leipzig 0–1 (Kampl 73.)
Augsburg–Union Berlin 1–0 (Beljo 53.)
Hoffenheim–Eintracht Frankfurt 3–1 (Baumgartner 8., Kramaric 41. – 11-esből, Bebou 45+3., ill Götze 54.)
Kiállítva: Nsoki (48., Hoffenheim)
Mönchengladbach–Bochum 2–0 (Hofmann 35., Stindl 90+1.)

Werder Bremen–Bayern München 1–2
(N. Schmidt 87., ill. Gnabry 62., L. Sané 73.)

1. Bayern München 31 19 8 4 83–34 +49 65
2. Borussia Dortmund 31 20 4 7 73–40 +33 64
3. RB Leipzig 31 17 6 8 55–37 +18 57
4. Union Berlin 31 16 8 7 44–32 +12 56
5. Freiburg 31 16 8 7 46–38 +8 56