Bundesliga: Drexler a ráadásban lett a Schalke hőse a Werder ellen

2023.04.29. 20:38
Létfontosságú győzelmet aratott a Schalke, van den Berg (középen) egyenlítő találata jelentette a fordulópontot (Fotó: Getty Images)
A Schalke 2–1-re legyőzte a Werder Brement a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 30. fordulójának szombat esti mérkőzésén.

Tizennyolc percig tartotta magát a hazai környezetben játszó Schalke a Werder ellen: az előző fordulóban a Hertha ellen triplázó Marvin Duksch egy látványos akció végén lőtte kia jobb alsó sarkot (GÓLVIDEÓ ITT). 0–1

A második félidő első szakaszában a Schalke mindent megtett az egyenlítésért, de Pavlenka kiváló formában védett a brémai kapuban. Amikor pedig a cseh kapus sem tudott segíteni, akkor a kapufa mentette meg a „zöldeket”.

A hajrában már nem mutatott életjeleket a gelsenkircheni együttes, de Sepp van den Berg mindezzel nem törődve a tizenhatos vonalánál berobbanva a kapuba belsőzött (GÓLVIDEÓ ITT). 1–1

A mérkőzés utolsó elképesztő drámát hoztak. Előbb Duksch puskázott el egy komoly helyzetet (Drexler blokkolt), majd a hosszabbításban jött a néhány momentummal azelőtt hatalmasat mentő középpályás, és az egyébként kiválóan védő Pavlenka mellett a hálóba gurította csapata győztes gólját. A Schalke a megszerzett három ponttal egy egységnyire közelítette meg az osztályozós helyen álló Bochumot, ez pedig rossz hír Dárdai Pálnak és a Herthának, amely egy Bayern elleni zakó esetén ötpontos hátrányban találhatja magát. 2–1

NÉMET BUNDESLIGA
30. FORDULÓ
Schalke–Werder Bremen 2–1
(Van den Berg 81., Drexler 90+2., ill. Duksch 18.)

KORÁBBAN
Eintracht Frankfurt–Augsburg 1–1
(Rexhbecaj 25. – öngól, ill. Demirovic 58.)
1. FCKöln–Freiburg 0–1 (Doan 53.)
Union Berlin–Bayer Leverkusen 0–0
VfB Stuttgart–Mönchengladbach 2–1 (Guirassy 22., T. Coulibaly 83. – 11-esből, ill. Weigl 77. – 11-esből)
Kiállítva: Itakura (Mönchengladbach, a 81. percben)