Bundesliga: méretes Hertha-zakó; Haaland ismét beköszönt

CS. M.CS. M.
2020.02.22. 17:40
Haaland ezúttal is gólt szerzett (Fotó: AFP)
A német labdarúgó-bajnokság élvonalának (Bundesliga) 23. fordulójában négy meccset rendeztek szombat délután. A Borussia Dortmund Erling Haaland góljának is köszönhetően idegenben nyert, a Hertha hazai pályán kapott egy ötöst, míg a Mönchengladbach az utolsó pillanatokban hullajtott pontokat.

WERDER BREMEN–BORUSSIA DORTMUND 02

Zsinórban négy bajnoki vereség után fogadta a Werder Bremen a hét közben a Bajnokok Ligájában 2–1-es győzelmet arató dortmundiakat. Az első félidőben mindössze egy kapura lövést mutattak be a fekete-sárgák, de a hazai csapat sem tudta áttörni ellenfele védelmét.

A második játékrész aztán gyorsan gólt hozott – egy szöglet után Dan-Axel Zagadou szerezte meg a vendégnek a vezetést az 52. percben (0–1). Negyedórával később Jadon Sancho megverte védőjét a szélen, a középre bejátszott labdára pedig Erling Haaland érkezett, aki kilencedik gólját szerezte meg a Bundesligában (0–2). A dortmundiak ezzel pontszámban beérték a lipcseieket.

FREIBURG–FORTUNA DÜSSELDORF 0–2

Az európai kupaindulás kiharcolásáért küzdő freiburgiak hazai pályán fogadták a kiesés ellen küzdő, 2020-ban bajnokin még nyeretlen Düsseldorfot. A vendégek ennek ellenére kifejezetten aktívan kezdtek, és a 37. percben egy beadás után André Hoffmann fejes góljával a vezetést is megszerezték (0–1). A második félidőben már veszélyesebb volt a hazai csapat, de a 61. percben kontrából Erik Thommy megszerezte a vendégek második gólját is (0–2). Sallai Rolandot a 67. percben cserélte be a Freiburg, de segíteni már ő sem tudott.

HERTHA BSC–1. FC KÖLN 05

Alsóházi rangadó a fővárosban. A berliniek másodszor léptek pályára az ideiglenesen kinevezett Alexander Nouri irányítása alatt, ám a végeredmény ezúttal kielégítő helyett inkább kiábrándító lett. A kölniek már a 4. percben vezetést szereztek, amikor egy labdavesztés után Jhon Córdoba kitört ziccerben, és átemelte a labdát a kapus fölött. Húsz perccel később egy beadást követően megint Córdoba érkezett, és ezúttal a kapuba fejelt (0–2).

Az első félidő hajrájában komikus jelenet után újabb gólt kapott a Hertha, Rune Jarstein bevédte a kölni próbálkozást. A gólparádéból maradt a második félidőre is, előbb Florian Kainz lőtte be ziccerét a 62. percben, majd Mark Uth is betalált, teljesen padlóra küldve a hazaiakat (0–5).

BORUSSIA MÖNCHENGLADACH–HOFFENHEIM 1–1

Még a bajnoki cím reményét sem kell feladnia a hazaiaknak, ám ennek életben tartásához mindenképp nyerniük kellett szombat délután. Nem is tétlenkedtek, a 11. percben Mathias Ginter szöglet utáni góljával meg is szerezték a vezetést (1–0). A 74. percben Alessane Pléa végezhetett el büntetőt, ám ez kimaradt, majd tíz perccel később már betalált, de ezúttal a VAR lépett közbe, így nem változott az eredmény. A 92. percben jött a slusszpoén, Lucas Ribeiro kiegyenlített, így pontot tudott rabolni a Hoffenheim (1–1).

NÉMET BUNDESLIGA
23. FORDULÓ
Freiburg–Fortuna Düsseldorf 0–2
(A. Hoffmann 37., E. Thommy 61.)
Hertha BSC–1. FC Köln 0–5 (J. Córdoba 4., 22., Jarstein 37. – öngól, Kainz 62., Uth 69.)
Borussia Mönchengladbach–Hoffenheim 1–1 (Ginter 11., ill. Ribeiro 92.)
Werder Bremen–Borussia Dortmund 0–2 (Zagadou 52., Haaland 66.)