Bundesliga: Alcácer rekordot írt, de már nem veretlen a BVB

2018.12.18. 22:31
Mario Götze először volt vesztes csapat tagja a Bundesliga mostani kiírásában (Fotó: AFP)
Elszenvedte első vereségét a Borussia Dortmund labdarúgócsapata a Bundesliga mostani kiírásában: a listavezető fekete-sárgák a kiesőzóna környékéről menekülő Fortuna Düsseldorf otthonában kaptak ki 2–1-re. Dárdai Pál csapata, a Hertha saját közönsége előtt 2–2-es döntetlent játszott az Augsburggal, míg a Mönchengladbach 2–0-ra legyőzte a Nürnberget – ezzel hat pontra megközelítette a Dortmundot.

Szűk egy hónappal azután, hogy kétgólos hátrányból felállva bravúros, 3–3-as döntetlent játszott a Bayern München vendégeként, a bajnoki éllovas Borussia Dortmundot is megtréfálta a Düsseldorf. Annyi különbséggel, hogy a BVB ellen nem „csak” egy, hanem három pontot szerzett Friedhelm Funkel együttese, így a legutóbbi négy hazai mérkőzéséből már a harmadikat nyerte meg.

A házigazdák az első félidő közepén annak a Dodi Lukebakiónak a góljával szereztek vezetést, aki novemberben triplázott a Bayern ellen, és idénybeli hét Bundesliga-góljából ötöt Bajnokok Ligája-résztvevő ellen szerzett. (A Bayern és a Dortmund mellett a Hoffenheimnek is betalált.)

Nem sokkal később Uszami Takasi ordító helyzetet puskázott el, ám a második félidő elején Jean Zimmer pokoli nagy góljával a Düsseldorf megduplázta előnyét.

Nem volt mese, egy óra játék után jönnie kellett Jadon Sanchónak és Paco Alcácernek is, utóbbi a 81. percben fejjel szépített – ezzel rekordot döntött az egy szezonon belül, cserejátékosként szerzett gólok (10) számát tekintve –, ám a gyors támadói révén főleg a kontratámadásokból veszélyes BVB felállt fal ellen egyenlíteni már nem tudott.

A mérkőzést (amely Rajna–Ruhr-vidéki rangadó) egyébként telt házat jelentő 54 ezer néző tekintette meg a helyszínen.

A Dortmund tehát a bajnokság feléhez közelítve, a 16. fordulóban elveszítette a veretlenségét, s az előnye hat pontra csökkent a tabella élén, merthogy Dieter Hecking 400. Bundesliga-meccsén vezetőedzőként a Borussia Mönchengladbach hazai környezetben 2–0-ra megverte a Nürnberget. A vendéglátóknál az első félidőben Thorgan Hazard fölé panenkázott egy tizenegyest, ám a szünet után a Gladbach az ő góljával szerezte meg a vezetést, majd a hajrában a francia Alassane Pléa is betalált.

A Gladbach hazai pályán sorozatban a 11. meccsét nyerte meg a Bundesligában, ezzel egy győzelemre került az 1983–1984-es szezonban felépített klubrekord beállításától. Heckingnek pedig edzőként ez volt a 158. győztes mérkőzése a német élvonalban.

HAZARD „JÓL SIKERÜLT” TIZENEGYESE

Dárdai Pál csapata, a Hertha BSC saját közönsége előtt 2–2-es döntetlenre végzett az Augsburggal. A későbbi végeredmény már az első félidőben kialakult. A berlini gárdában a magyar tréner fia, ifj. Dárdai Pál – akit a német média és a barátok Palkóként különböztetnek meg édesapjától – végig a kispadon ült.

NÉMET BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
Borussia Mönchengladbach–Nürnberg 2–0 (T. Hazard 47., Pléa 86.)
Hertha BSC–Augsburg 2–2 (Leckie 28., Duda 31., ill. Hinteregger 8., Ku Dzsa Csol 39.)
Wolfsburg–VfB Stuttgart 2–0 (Guilavogui 24., Weghorst 44.)
Fortuna Düsseldorf–Borussia Dortmund 2–1 (Lukebakio 22., Zimmer 56., ill. Paco Alcácer 81.)

1. Borussia Dortmund 16 12 3 1 42–17 +25 39
2. Mönchengladbach 16 10 3 3 35–16 +19 33
3. Bayern München 15 9 3 3 32–18 +14 30
4. RB Leipzig 15 8 4 3 28–14 +14 28
5. Eintracht Frankfurt 15 8 2 5 32–18 +14 26
6. Wolfsburg 16 7 4 5 24–20 +4 25