Hertha: Dárdai szerint megérdemlik, ez a csapat célja tavasszal

2016.12.22. 20:00
Dárdai Pál és csapata nagy tapsot kapott az év utolsó hazai tétmérkőzésén (Fotó: AFP)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban (Bundesliga) szereplő Hertha BSC 2–0-s győzelemmel zárta az évet. A berlini együttes a tabella harmadik helyén telel, a cél pedig tavasszal is a legalább harminc pont megszerzése. Dárdai Pál a Darmstadt elleni mérkőzést követő sajtótájékoztatón arról is beszélt, miért jön jól a szünet a csapatának.

„Először is gratulálok az egész csapatnak, hiszen az őszi szezonban szerzett 30 pont nem kevés. Megérdemeltük, hogy ennyi pontunk legyen. Ami a Darmstadt elleni mérkőzést illeti, az első húsz percben szerettük volna feltolni a védekezésünket, és olyan gyorsan gólt szerezni, ahogy csak lehet.

Ez nehéz volt, mert az ellenfél jól dolgozott, jól védekezett. Az első félidőben 35 perc után elvesztettük a türelmünket, felesleges dolgokat csináltunk. A félidőben megbeszéltünk ezt-azt, a srácok utána igazán jól teljesítettek. Az első gól után sikerült lenyugodnunk, aztán jött Salomon Kalou találata is.

Összességében jól játszottunk, a második félidőt jobban kezdtük, többet birtokoltuk a labdát, több párharcot is sikerült nyernünk. Nagyon elégedettek vagyunk, a stábnak is jár a köszönet, mindenkinek, aki a klub sikeréért dolgozott, köszönjük a támogatást.

Most jön a karácsony, a család, az evés-ivás, aztán éhesen szeretnénk visszatérni a szünetről. A csapat tovább fejlődött, és meg szeretnénk mutatni, hogy tavasszal is tudunk 30 pontot gyűjteni, ez a cél” – fogalmazott Dárdai Pál a Darmstadt elleni mérkőzés utáni sajtótájékoztatón.

A magyar tréner azt is kiemelte, hogy a jó szereplés ellenére most nekik is szükségük van a szünetre, hiszen olyan focit játszanak, amelyhez nagy odafigyelés, koncentráció szükséges. Ez pedig hosszú távon csak úgy tartható fenn, ha közben pihennek is a játékosok.

A Hertha január 3-án kezdi meg a felkészülést a tavaszi szezonra, majd január 7-től 14-ig Mallorcán edzőtáborozik.

BUNDESLIGA
16. FORDULÓ
SZERDAI MÉRKŐZÉSEK

Hertha BSC–Darmstadt 2–0 (Plattenhardt 53., S. Kalou 66.)
Bayern München–RB Leipzig 3–0 (Thiago Alcantara 17., Xabi Alonso 25., Lewandowski 45. – 11-esből)

1. FC Köln–Bayer Leverkusen 1–1 (Modeste 21., Wendell 44.)
Ingolstadt–Freiburg 1–2 (Suttner 53., ill. Niederrlechner 34. – 11-esből, 41.)
Hoffenheim–Werder Bremen 1–1 (Wagner 26., ill. Gnabry 87.)