Hertha: egyre nagyobb bajban az exbayernes, már külön edz

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2016.08.10. 09:06
null
Dárdai Pál elégedetlen a német utánpótlás-válogatott Mitchell Weiserrel (Fotó: AFP)
A jelek szerint rendkívül elégedetlen egyik fiatal játékosával Dárdai Pál, a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokságban szereplő Hertha BSC vezetőedzője.

 

A 22 esztendős Mitchell Weiser az elmúlt hetekben kihúzta a gyufát a magyar szakembernél. Dárdai Pál már az Európa-ligából való kiesés után megorrolt néhány játékosára, akiket a soron következő felkészülési mérkőzésen nem is küldött pályára.

Akkor három futballista nevét emlegették, akik „áldozatul eshetnek”: a csapatkapitány Fabian Lustenbergert, a norvég Per Ciljan Skjelbredet és Weisert, a Bayern München korábbi szélsőjét.

Nos, úgy tűnik, Weiserrel továbbra sincs megelégedve Dárdai – olyannyira, hogy a német labdarúgó a keddi edzés során nem is társaival edzett, hanem külön készült. Mint kiderült, a több poszton is bevethető játékos nem sérülés miatt hiányzott, hanem azért, mert Dárdai úgy döntött, Weisert edzőterembe küldi Hendrik Vieth atlétikai edzővel.

A magyar szakember úgy látja, futballistájának nem elég jó a fizikai állapota, nem megfelelő az erőnléte, ezért Weiser az egész napot a konditeremben töltötte.

A Hertha azóta hivatalosan is megindokolta az utánpótlás-válogatott távolmaradását.

„A Jahn Regensburg elleni kupamérkőzésre mindenkinek megfelelő fizikai állapotban kell lennie, ez az, amiért külön-külön foglalkozunk a játékosokkal.”

Noha az indoklás elég világos, német sajtóértesülések szerint más is van a háttérben. Mint a BZ Berlin írja, a csapat Bad Saarow-i edzőtáborában Dárdai Pál az egyik tíz a tíz elleni játék során összeveszett Weiserrel – a magyar tréner hangosan magyarázatot követelt futballistája hozzáállására –, aki állítólag nem igazán foglalkozott ellenfeleivel, ráadásul a taktikával mit sem törődve, saját elképzelése szerint mozgott a pályán.

Dárdai röviden kommentálta a Weiser-ügyet.

„Meglátjuk, mikor tér vissza hozzánk.”

A hírek szerint a Hertha stábja minden nap ellenőrzi és kiértékeli Weiser erőnlétét, és amíg az nem megfelelő, addig a játékos marad a konditeremben, külön készül társaitól.

 

Legfrissebb hírek

Lőw Zsolt visszatér Jürgen Klopp mellé

Német labdarúgás
Tegnap, 8:21

A St. Paulitól érkezhet Lőw Zsolt lipcsei utódja – sajtóhír

Német labdarúgás
2025.05.30. 12:12

Szalai Attila bebizonyítaná, hogy a Bundesligába való

Légiósok
2025.05.29. 19:54

Megvan a Werder Bremen új vezetőedzője – hivatalos

Német labdarúgás
2025.05.29. 16:25

Jonathan Tah a Bayern Münchennél folytatja – hivatalos

Német labdarúgás
2025.05.29. 09:10

Nem akart szerződést hosszabbítani, ezért megvált edzőjétől a Werder Bremen

Német labdarúgás
2025.05.27. 12:18

A Liverpool megtette az első ajánlatát Wirtzért – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.05.26. 11:46

Erik ten Hag a Leverkusen új edzője – hivatalos

Német labdarúgás
2025.05.26. 11:10
Ezek is érdekelhetik