Bundesliga: Huntelaar-dupla sem segített a Schalkén Dortmundban

2015.11.08. 17:22
A harmadik dortmundi gólt szerző Pierre-Emerick Aubameyang (jobbra) emeli el a labdát Joel Matip (Schalke) mellett (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) 12. fordulójának rangadóján a Dortmund minimális különbséggel nyert otthon a Schalke ellen, amelyet Klaas-Jan Huntelaar duplája sem segített pontszerzéshez.

Nyomasztó volt a rögtön támadó szellemben fellépő Dortmund mezőnyfölénye, de hiába a gyors játék, a rengeteg passz, a trükkös megoldás, az első nagyobb gólhelyzet a nagy területet befutó, rengeteget dolgozó vendégek előtt adódott. A 20. percben Leroy Sané azonban kapkodva jócskán a kapu mellé lőtt.

A házigazdák a 30. percben Kagava Sindzsi révén aztán mégis megérdemelten jutottak előnyhöz, a japán légiós nyolc méterről, középről fejjel volt eredményes, védője csak asszisztált (1–0). Említsük meg, hogy Matthias Ginter gólpasszt jelentő beadását remek kényszerítőzés előzte meg. Nem sokáig játszhatott azonban előnyben a Dortmund, hiszen a 33. percben Huntelaar egyenlített (1–1). Itt a gólpasszos Sané pontos beadásához volt szükség egy védelmi határozatlanságra.

A Dortmundot nem zavarta meg a kapott gól, támadásban maradt, aminek még a szünet előtt meglett az eredménye: Mhitarjan bal oldali szögleténél Ginter érkezett a rövidre, s az elalvó védők közül a kapuba csúsztatta a labdát (2–1).

A Dortmund úgy kezdte a második félidőt, ahogyan az első felvonást befejezte: góllal. A felezővonalnál labdát szerzett a házigazda, amely azonnal visszatámadott a kilépő vendégekkel szemben. Gonzalo Castro nagyszerűen ugratta ki az üres területre befutó Pierre-Emerick Aubameyangot, utóbbi aztán a balösszekötő helyén a tizenhatoson belülre lépve higgadtan elpasszolta a labdát a bal alsóba (3–1).

A 79 956 néző színvonalas, lüktető mérkőzés látott, amelynek hajrája minden bizonnyal akkor sem fulladt volna unalomba, ha Huntelaar a 71. percben nem csökkenti egygólosra a különbséget (3–2). Nagy erőket mozgósított az egyenlítésért a Schalke, de a területhez jutó Dortmundnak is megvoltak a helyzetei ahhoz, hogy lezárja a meccset. Lehetőségek mindkét oldalon adódtak, gól azonban már nem született.

A kilencedik győzelmét arató Dortmund a tabella második helyén továbbra is tisztes távolból követi az éllovas Bayernt. A Schalke negyedszer kapott ki, de pontszámát tekintve továbbra is ott van a dobogós pozíciók közelében, viszont rosszabb gólkülönbsége miatt a negyedik helyezett Hertha mögé szorul.

NÉMET BUNDESLIGA
12. FORDULÓ

Dortmund–Schalke 3–2 (Kagava 30., Ginter 43., Aubameyang 48., ill. Huntelaar 33., 71.)
Augsburg–Werder Bremen 1–2 (Verhaegh 91. -11-esből, ill. C. Pizarro 58. , Bartels 69.)

1. Bayern München 12 11 1 37–4 +33 34
2. Borussia Dortmund 12 9 2 1 35–15 +20 29
3. Wolfsburg 12 6 3 3 17–15 +2 21
4. Hertha 12 6 2 4 17–15 +2 20
5. Schalke 12 6 2 4 16–16 0 20
6. Mönchengladbach 12 6 1 5 23–18 +5 19
7. 1. FC Köln 12 5 3 4 15–18 –3 18
8. Bayer Leverkusen 12 5 2 5 14–16 –2 17