Bundesliga: a Wolfsburg, a Gladbach és a Leverkusen sem botlott

2015.04.04. 17:30
Rodríguez duplája segítette három ponthoz a Wolfsburgot (Fotó: AFP)
A német labdarúgó Bundesliga 27. fordulójában győzött a tabella második helyén álló Wolfsburg, a harmadik Borussia Mönchengladbach és a negyedik Leverkusen is. A magyar légiósok közül Stieber Zoltán (HSV) egy félidőnyi játéklehetőséget kapott a Leverkusenben súlyos vereséget szenvedő hamburgiaknál, Szalai Ádám (Hoffenheim) a kispadról kísérte figyelemmel csapata Mönchengladbach elleni vereségét.

A második helyen álló Wolfsburgnál „kötelező győzelmet” terveztek be a forduló előtt sereghajtó Stuttgart ellen, ehhez képest félidőben a VfB-sek voltak elégedettebbek, mivel hiába szereztek vezetést a „farkasok" a félidő hajrájában Ricardo Rodriguez tizenegyesgóljával, Martin Harnik szinte azonnal válaszolt. Az állított labdák specialistája, Rodríguez a 65. percben szabadrúgásból talált be (a „zavarórepülést” végző Naldo alaposan megzavarta Sven Ulreich kapust), André Schürrle pedig a 76. percben el is döntötte a mérkőzést – a Wolfsburg csak hozta a három pontot.

A Szalai Ádámot a kispadon hagyó Hoffenheim remekül kezdett a BL-helyért harcoló Mönchengladbach ellen, a 17. percben Sven Schipplock révén előnybe is került. A bökkenő csak annyi volt, hogy a Gladbach háromszor verte ezt le a házigazdán: a félidő lefújásáig Max Kruse, a tavasszal remek formában levő Patrick Herrmann, majd Raffael is betalált, így az 1–0-ból tíz perc alatt 1–3 lett. A szünet után meg 1–4, miután a megállíthatatlan – legutóbbi tíz bajnokiján hétszer beköszönő – Herrmann megint vágott egyet. Győzelmével a Mönchengladbach maradt a BL-főtáblát érő harmadik helyen.

Tartja a lépést a Gladbachhal a Bayer Leverkusen, mely Gonzalo Castro és Stefan Kiessling góljával egy félidő alatt kétgólos előnyt kovácsolt a Stieber Zoltánt a kezdőcsapatban bevető HSV ellen. Fordulat a fordulás után sem jött, sőt, megint betalált Kiessling és Castro, a hamburgiak ismét elkönyvelhettek egy nagy különbségű vereséget. Stieber egy félidőt töltött a pályán.

A pocsék formában levő, tavasszal még nyeretlen Hannover kétgólos hátrányba került Frankfurtban, ám a semmiből feltámadt és kiegyenlített. A tavaszi nyeretlenség megmaradt ugyan, de ez így is bravúros pontszerzésnek számít (a hazaiak részéről meg elvesztegetett két pontnak). Nem hozott gólt a Werder Bremen és a Mainz csatája, a kiesés elől menekülő Freiburg pedig nagyon fontos, 1–0-s győzelmet könyvelhetett el az 1. FC Köln ellen.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
27. FORDULÓ
Bayer Leverkusen–Hamburger SV 4–0
(Castro 7., 63., Kiessling 44., 56.)
Eintracht Frankfurt–Hannover 2–2 (Madlung 27., Aigner 54., ill. Marcelo 68., Ya Konan 82.)
Freiburg–1. FC Köln 1–0 (Frantz 37.)
Hoffenheim–Borussia Mönchengladbach 1–4 (Schipplock 17., ill. M. Kruse 26. – 11-esből, P. Herrmann 31., 51., Raffael 36.)
Werder Bremen–Mainz 0–0
Wolfsburg–VfB Stuttgart 3–1 (R. Rodríguez 41., 65. – az elsőt 11-esből, Schürrle 76., ill. Harnik 44.)