Bundesliga: az Eintracht megállította a szárnyaló Augsburgot

2015.02.08. 19:34
A német labdarúgó Bundesliga 20. fordulójának záró mérkőzésén az FC Augsburg 2–2-es döntetlent játszott az Eintracht Frankfurttal, így elszalasztotta a lehetőséget, hogy a Schalkét megelőzve fellépjen a dobogóra.

A szenzációsan szereplő FCA a 7. percben Ragnar Klavan góljával került előnybe, fél órával később pedig már kettő volt a fór, miután Raúl Bobadilla is betalált. Ekkor lépett színre Alexander Meier: a góllövőlistát vezető frankfurti „torony" az első félidő hosszabbításában előkészítette Stefan Aigner szépítő gólját, majd a 70. percben egyenlített, az Eintracht így pontot mentett. Meier először szerzett gólt a 2015-ös évben és 14 találattal vezeti a Bundesliga mesterlövészeinek listáját.

NÉMET BUNDESLIGA
20. FORDULÓ
Augsburg–Eintracht Frankfurt 2–2 (Klavan 7., Bobadilla 37., ill. Aigner 45+2., A. Meier 70.)

KORÁBBAN
Werder Bremen–Bayer Leverkusen 2–1 (Selke 17., Junuzovic 29., ill. Calhanoglu 43.)

1. Bayern München 20 15 4 1 45–9 +36 49
2. Wolfsburg 20 12 5 3 41–19 +22 41
3. Schalke 20 10 4 6 31–22 +9 34
4. Augsburg 20 11 1 8 28–24 +4 34
5. Mönchengladbach 20 9 6 5 27–17 +10 33
6. Bayer Leverkusen 20 8 8 4 30–22 +8 32
7. Hoffenheim 20 7 5 8 31–33 –2 26
8. Werder Bremen 20 7 5 8 32–41 –9 26