Dortmund: a görög védő lemarad a feröeriek elleni selejtezőről

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2014.11.10. 09:37
Két hetet ki kell hagynia Szokratisz Papasztathopulosznak, a Borussia Dortmund görög válogatott futballistájának, mert eltört a szárkapocscsontja a Borussia Mönchengladbach elleni vasárnapi bajnokin.

A belső védő az 1–0-s dortmundi sikert hozó összecsapás 82. percében szabálytalankodott André Hahnnal szemben, és a jobb lábában eltört a csontja. A klub hétfői közleménye szerint ugyanakkor az Arsenal ellen Londonban rendezendő, november 26-i Bajnokok Ligája-csoportmérkőzésen már bevethető lesz.

A magyar válogatottal azonos Európa-bajnoki selejtezőcsoportban szereplő görögök így nem számíthatnak Papasztathopuloszra a Feröer elleni pénteki meccsen és a négy nappal későbbi, szerbek elleni felkészülési találkozón.

A Dortmund a BL-ben már biztossá tette helyét a nyolcaddöntőben, a Bundesligában viszont sorozatban ötször kapott ki, mielőtt vasárnap legyőzte a Mönchengladbachot.

Papasztathopulosz helyett a Levante 33 éves védőjét, Lukasz Vintrát hívta be a görög válogatott keretébe Claudio Ranieri szövetségi kapitány, míg a szintén sérült Dimitrisz Szalpingidiszt a 21 éves Dimitrisz Kolovosz pótolja, aki először léphet pályára címeres mezben.

Legfrissebb hírek

Dupla Tízes: elmaradt a csoda – mentálisan gyengébb Real Madrid vagy feltörhetetlen Arsenal? 

Bajnokok Ligája
Tegnap, 15:40

Marca: Hajszálnyira volt a Barcelona a katasztrófától – így értékelt a külföldi sajtó

Bajnokok Ligája
2025.04.16. 13:15

BL-legek: a Barcelona profitál a legtöbbet az öngólokból; Luis Enrique a PSG sikerkovácsa

Bajnokok Ligája
2025.04.16. 10:37

Lewandowski: Ez a mérkőzés jó tanulság minden fiatal játékosnak, a BL-ben nem elég 90 százalék

Bajnokok Ligája
2025.04.16. 07:38

Flick: Egy lépéssel közelebb, de a végétől még messze vagyunk

Bajnokok Ligája
2025.04.16. 00:00

Guirassy triplázott a Barcelona ellen, de ez is kevés volt a Dortmund továbbjutásához

Bajnokok Ligája
2025.04.15. 22:50

Lewandowski a combizmát fájlalta, kihagyhatja a Dortmund elleni mérkőzést – sajtóhír

Bajnokok Ligája
2025.04.15. 12:46

Robert Lewandowski a Dortmund ellen: 28 meccs, 29 gól

Bajnokok Ligája
2025.04.15. 09:33
Ezek is érdekelhetik