A Dortmund nem tudta győzelemmel ünnepelni a Klopp-rekordot

2014.09.24. 19:55
Majdnem megégett a Dortmund, de a végén sikerült legalább egy pontot megmentenie (Fotó: Reuters)
A német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Bundesliga) hétközi, 5. fordulójában a Borussia Dortmund 2–2-es döntetlent játszott a VfB Stuttgarttal. Stieber Zoltán 73 percet játszott, klubja, a Hamburg vereséget szenvedett, a Hertha viszont besöpörte első győzelmét.

Ünnepinek ígérkezett dortmundi szempontból a pocsékul rajtoló Stuttgart elleni hazai mérkőzés, hiszen Jürgen Klopp 209. Bundesliga-mérkőzésén vezette a Borussiát, átadva a múltnak a legendás Ottmar Hitzfeld klubrekordját. A stuttgarti születésű mester egyébként a 22. az élvonal örökranglistáján, közvetlenül előtte Jörg Berger áll 325 bajnoki mérkőzéssel.

A VfB délelőtt menesztette sportigazgatóját, Fredi Bobicot, aki ugyebár klasszis csatárként a Stuttgartot és a Dortmundot is szolgálta, és azzal a tudattal léptek pályára a svábok, hogy ha ismét kikapnak, lemásolják történelmük legrosszabb élvonalbeli rajtját. Az erősen tartalékos Klopp-sereg, ahogyan azt várni lehetett, uralta a mérkőzést az első félidőben, de mindössze csak egy lécig jutott, Kagava Sindzsi révén. A pihenő után a hazai védelem viszont nyílt napot hirdetett, Daniel Didavi kétszer is szabadon lőhetett az ötös elől, és egyszer sem hibázott. 0–2!

Klopp cseréi kissé kaotikusra sikeredtek, mert az éppen szépítő (egy hatalmas stuttgarti védelmi hibát kihasználó) Pierre-Emerick Aubameyangot gólöröme után azonnal lehozta a pályáról, Joseph-Claude Gyaunál is ültek tapasztaltabb játékosok a kispadon, Mats Hummels pedig beállása után azonnal hatalmasat bakizott – a Stuttgart előtt két ziccer is adódott, de mindkettőt elpuskázta. Ellenben Sven Ulreich kapus és védője, Antonio Rüdiger szó szerint összehozta Ciro Immobile első bundesligás gólját. 2–2!

Rüdiger megmentette azért renoméját a hajrában, amikor a gólvonalon mentette Lukasz Piszczek közeli lövését – egymás hibáiból éltek a csapatok, de parázs, emlékezetes második félidőt láthattunk.

Nem nyerte meg tehát 800. hazai Bundesliga-mérkőzését a Dortmund, így kissé keserűre sikeredett Klopp „rekordmérkőzése", a Stuttgartnak viszont nagy lökést adhat ez a „bravúrpont”.

A TÖBBI TALÁLKOZÓN
A Hamburg Stieber Zoltánt is a kezdőbe nevezte, de ez sem hozott neki szerencsét, a Mönchengladbach már a 25. percben magához ragadta a vezetést, és végül meg is tartotta előnyét a találkozó végéig. A hamburgiak azzal, hogy még mindig nem tudtak betalálni a szezonban, beállították a Bochum 1980-as vonatkozó negatív rekordját.

A Bayer Leverkusen és a Hannover is 1–0-s sikert ünnepelhetett, a „gyógyszergyáriak" az Augsburgot, Huszti Szabolcs korábbi együttese pedig a Kölnt győzte le.

A Hertha BSC megszerezte első győzelmét a szezonban, a kék-fehérek meglepetésre a Wolfsburg ellen ünnepelhettek 1–0-s győzelmet.

NÉMETORSZÁG, BUNDESLIGA
5. FORDULÓ

Borussia Dortmund–VfB Stuttgart 2–2 (Aubameyang 73., Immobile 86., ill. Didavi 48., 68.)
Hertha BSC–Wolfsburg 1–0 (Kalou 35.)

Hannover–1. FC Köln 1–0 (Joselu 5.)
Leverkusen–Augsburg 1–0 (Szon Hung Min 33.)
Mönchengladbach–Hamburg 1–0 (Kruse 25.)

1. Bayern München 5 3 2 9–2 +7 11
2. Bayer Leverkusen 5 3 1 1 11–9 +2 10
3. Hannover 5 3 1 1 5–3 +2 10
4. Mainz 5 2 3 9–5 +4 9