Dortmund: itt a legnagyobb erősítés, Klopp 2018-ig marad

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2013.10.30. 13:27
null
Tudja az utat előre: Klopp az elmúlt években újra csúcsra vezette a Dortmundot (Fotó: Reuters)
A Borussia Dortmund labdarúgócsapata hivatalos honlapján bejelentette, hogy a vezetőedző, Jürgen Klopp 2018-ig meghosszabbította szerződését a klubbal.

Ez a lehető legnagyobb erősítés a Dortmundnak: a fekete-sárgákból szenzációs csapatot kovácsoló Jürgen Klopp meghosszabbította 2016 nyarán lejáró szerződését, és új kontraktust írt alá, amely 2018. június 30-ig szól.

A Mainztól 2008 nyarán érkező Klopp a 2013–14-es idény végén beállítja Ottmar Hitzfeld klubcsúcsát: a Dortmundot BL-sikerre vezető, jelenleg a svájci válogatottat irányító Hitzfeld volt az egyetlen, aki egyhuzamban hat évig vezetőedző tudott maradni a BVB történetében. A szurkolók által körülrajongott, a Dortmunddal eddig két német bajnokságot, egy kupát és egy hazai szuperkupát nyerő, a gárdát a 2013-as BL-döntőbe navigáló Kloppnak most az évtizedes regnálásra is megvan a lehetősége.

Klopp a Bundesligában megszerzett pontátlag alapján már most a Dortmund történetének legsikeresebb edzőjének számít, és még három siker kell neki a bajnokságban ahhoz, hogy megdöntse Hitzfeld 108 győzelmes klubrekordját. Ha a 46 éves tréner kitölti szerződését, akkor egy szűk elithez csatlakozik: a német Bundesliga történetében eddig csak Volker Finke (Freiburg), Otto Rehhagel (Werder Bremen), Thomas Schaaf (Werder Bremen), Winfried Schäfer (Karlsruhe), Hennes Weisweiler (Mönchengladbach) és Eduard Geyer (Cottbus) ült tíz vagy több évig megszakítás nélkül ugyanannak a csapatnak a kispadján.

Klopp mellett bizalmi emberei és segítői, Zeljko Buvac és Peter Krawietz is hosszabbítottak.

„Szokatlan manapság, hogy egy edző a szerződése lejárta előtt két és fél évvel hosszabbítson, de el akartam kötelezni magam. A Borussia Dortmund a mi klubunk lett. Ha belegondolok, hogy 2018-ban tíz éve dolgozom itt, akkor eltölt a büszkeség, hogy egy ilyen nagyszerű klubot szolgálhatok” – mondta Klopp, aki hozzátette: más klubok ne is keressék, új szerződése lejártáig maradni akar.

„Nagyon örülünk, hogy Európa egyik legjobb trénerét, és a Borussia tökéletes edzőjét továbbra is a sorainkban tudhatjuk” – köszöntötte Kloppot a dortmundi klubvezetőség részéről Hans-Joachim Watzke.

Legfrissebb hírek

Támadót igazolt a Chelsea, a Real Madrid is csatárt nézett ki magának, a Barca az Espanyoltól vesz kapust

Minden más foci
5 órája

Lipcsében döntöttek, Gulácsi Péter és Willi Orbán is új klubot kereshet magának – sajtóhír

Német labdarúgás
2025.06.02. 12:51

Fiorentina: 2028 nyaráig hosszabbítottak a 45-szörös válogatott kapussal

Olasz labdarúgás
2025.05.31. 22:08

Lőw Zsolt visszatér Jürgen Klopp mellé

Német labdarúgás
2025.05.31. 08:21

A St. Paulitól érkezhet Lőw Zsolt lipcsei utódja – sajtóhír

Német labdarúgás
2025.05.30. 12:12

Szalai Attila bebizonyítaná, hogy a Bundesligába való

Légiósok
2025.05.29. 19:54

Megvan a Werder Bremen új vezetőedzője – hivatalos

Német labdarúgás
2025.05.29. 16:25

Jonathan Tah a Bayern Münchennél folytatja – hivatalos

Német labdarúgás
2025.05.29. 09:10
Ezek is érdekelhetik