Bundesliga 2.: Stieberéknek nem volt szerencséjük a Fortuna ellen

2013.10.07. 22:14
A német másodosztályú labdarúgó-bajnokság (Bundesliga 2.) 10. fordulójának záró mérkőzésén a Fortuna Düsseldorf hátrányból fordítva 2–1-re legyőzte Stieber Zoltán és Korcsmár Zsolt együttesét, a Greuther Fürtht.

A forduló előtt élen álló vendégek nagyszerű első félidőt követően 1–0-ra vezettek, miután Trinka 26 méteres szabadrúgása a jobb felső sarokban kötött ki.

A második játékrész elején az addig szenvedő Fortuna pillanatok alatt megfordította az állást, az 53. percben Bellinghausen egyéni akciója után eltalálta a középen érkező Benschopot, aki az üres kapuba belsőzött (1–1).

Az 55. percben ismét a holland támadó jobbról a jobb alsóba lőtt, más kérdés, hogy a találat előtt igencsak lesgyanús helyzetben kapta a labdát. (2–1)

A 61. percben Stieber végezhetett el 28 méterről, jobbról szabadrúgást, ő azonban a léc fölé tekert, majd a hajrában a magyar szélső két passza után kétszer is egyenlíthettek volna a vendégek, de ígéretes helyzetből egyszer sem találták el a kaput.

Sőt, az utolsó percben már Soaresen kellett volna átszállnia a labdának a Giefer ügyetlen öklözését követő vendég próbálkozásnál, de végül ebből sem lett gól, így a Düsseldorf 2–1-re nyert, és a 16. helyről egészen a 9.-ig repült fel a tabellán.