Szalai Ádám: mesterhármas a Bundesligában!

2012.10.27. 17:31
Szalai Ádám először ért el mesterhármast a Bundesligában (Fotó: Imago)
Szalai Ádám három góllal járult hozzá ahhoz, hogy a Mainz szombat délután hazai pályán 3–0-ra legyőzze a Hoffenheimet a német élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 9. fordulójában. Szalai hét góljával – holtversenyben a bayernes Mario Mandzukiccsal – vezeti a Bundesliga góllövőlistáját. Stieber Zoltán gólpasszt adott, az ő csapata, a Greuther Fürth hazai pályán döntetlent játszott a Werder Bremennel.

MAINZ–HOFFENHEIM 3–0

Jó passzban lévő (a legutóbbi három fordulóban hét pontot kasszírozó) Mainz várta a Hoffenheim látogatását, és alig húsz perc elteltével máris körvonalazódott az újabb győzelem: a 21. percben Júnior Díaz beadásából a magasra felugró Szalai Ádám befejelte a hazaiak vezető gólját. 1–0

Az első félidő folytatásában mindkét csapat előtt nyílt gólszerzési lehetőség, de az újabb találatig várni kellett a második játékrész első percéig – amikor ismét Szalai villant! A 46. percben rosszul sikeredett felszabadítási kísérlet után Elkin Soto tálalt a jó ütemben érkező magyar támadó elé, aki 16 méterről okosan a bal alsóba helyezett. 2–0.

És még mindig nem volt vége a Szalai-show-nak! A magyar válogatott játékos a 64. percben újra őrizetlenül ugorhatott a magasba, és közelről befejelte saját maga és csapata harmadik gólját. 3–0

Ez már megér némi statisztikát is: Szalai először szerzett egynél több gólt Bundesliga-mérkőzésen, és ő az első magyar labdarúgó, akinek sikerült mesterhármast elérnie a német élvonalban. S még egy „leg”: Szalaié a Bundesliga-idény első triplája!

A 89. percben vastaps közepette lecserélt Szalai Ádám amúgy hét gólnál jár ebben a bajnoki szezonban, és a horvát Mario Mandzukiccsal (Bayern München) holtversenyben vezeti a góllövőlistát.

SZALAI MESTERHÁRMASA

GREUTHER FÜRTH–WERDER BREMEN 1–1

Remekül kezdődött a mérkőzés a Greuther Fürth és magyar légiósa, Stieber Zoltán számára. A 8. percben Stieber – aki amúgy végig a pályán volt – jó indítást kapott a bal oldalon, beadott, és a középen érkező Edu megszerezte a vezetést a hazaiaknak. A fürthiek 368 percet vártak arra, hogy végre megszülessen első góljuk hazai pályán ebben a bajnokságban! A folytatásban már „csak” arra kellett összpontosítaniuk, hogy meglegyen az első hazai pont, vagy lehetőleg mindjárt három.

A Werdernek természetesen egészen más tervei voltak, helyzetek sokaságát alakította ki, és a 44. percben Nils Petersen fejesével egyenlített is. A második játékrészben is a brémaiak voltak a veszélyesebbek, de újabb gól nem esett – ha nehezen is, de megszületett tehát a sereghajtó első pontja hazai pályán.

STIEBER GÓLPASSZA

SCHALKE–NÜRNBERG 1–0

Sorozatban a harmadik bajnoki győzelmére tört a Schalke, de az alsóházból érkező Nürnberg – amelynek hálóját egy korábbi Schalke-kapus, Patrick Rakovsky őrizte – az első félidőben minden kísérletet visszavert. Vért izzadva bár, de a folytatásban megszületett a gelsenkircheniek győzelmét jelentő gól: a 77. percben Jefferson Farfán közelről talált be az addig fegyelmezetten védekező nürnbergiek kapujába.

FREIBURG–BORUSSIA DORTMUND 0–2

Bár még csak októbert írunk, mégis sűrű hóesésben kezdődött meg a mérkőzés, és hogy a rendkívüli időjárás volt-e az oka, vagy valami más (mondjuk a szerdai Real-verés kiváltotta testi, lelki fáradtság), nem tudható, de tény: a szünetig teljesen kiegyenlített volt a játék, sőt a Freiburg egyszer a kapufát is megdöngette. A második játékrészt nagy lendülettel kezdte a Dortmund, és az 54. percben Neven Szubotics remek csúsztatott fejesével meg is szerezte a vezetést. A hajrában Mario Götze gyors akciót követően biztossá tette, hogy érvényesül a papírforma, és a három pont a Dortmund puttonyába kerül.

FORTUNA DÜSSELDORF–WOLFSBURG 1–4

Vajon ezúttal érvényesül-e az edzőcsere szokásos lendítő hatása? Ez volt a kérdés a Felix Magathtól az elmúlt napokban megszabaduló Wolfsburg esetében. A nem túl eseménydús első félidő hajrájában a vendégeknek volt egy-két gólszerzési lehetőségük, de nem találtak be, ellenben a második játékrész elején a legutóbbi holland gólkirály, Bas Dost közeli találattal megszerezte nekik a vezetést. Kisvártatva a gólpasszt adó Ivica Olic is feliratkozott a góllövők közé, majd Dost újból, és a vendégek végül magabiztosan megnyerték a gólparádéba torkolló találkozót. A Wolfsburg augusztus vége óta először győzött.

NÉMET BUNDESLIGA
9. FORDULÓ
Szombati mérkőzések
Schalke 04–Nürnberg 1–0 (Farfán 77.)
Freiburg–Borussia Dortmund 0–2 (Szubotics 54., Götze 83.)
Mainz–Hoffenheim 3–0 (Szalai Á. 21., 46., 64.)
Greuther Fürth–Werder Bremen 1–1 (Edu 8., ill. Petersen 44.)
Fortuna Düsseldorf–Wolfsburg 1–4 (Langeneke 70. – 11-esből, ill. Dost 50., 64., Olic 53., Diego 78. – 11-esből)